کد خبر 116398

رئیس جمهوری آذربایجان ضمن ابراز تمایل نسبت به برقراری روابط با ارمنستان، از اتحادیه اروپا خواست تا در این زمینه همکاری کند.

به گزارش بااقتصاد، به نقل از خبرگزاری آناتولی، الهام علی‌اف، رئیس جمهوری آذربایجان با پیتر میچالکو، نماینده جدید اتحادیه اروپا در این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

علی‌اف در این دیدار ضمن اشاره به همکاری نزدیک آذربایجان با اتحادیه اروپا در حوزه‌های متعدد، گفت: تصور می‌کردیم بعد از دوره جنگ قره‌باغ اتحادیه اروپا در توسعه، راه‌اندازی صلح پایدار و همکاری سهمی برعهده بگیرد.

وی افزود: ما می‌خواهیم صفحه تازه‌ای گشوده و با همسایه خود ارمنستان روابط برقرار کنیم. آماده شروع مذاکرات برای عقد پیمان صلح، تعیین خط مرزی و گشایش راه‌های ارتباطاتی هستیم. این روند تا حدی آغاز شده است.

علی‌اف در ادامه تاکید کرد: اما اگر اتحادیه اروپا به طور فعال مشارکت کرده و چنین تمایلی را می‌بینم، به نظرم در بسیاری از زمینه‌ها می‌تواند به ما کمک کند.

رئیس جمهوری آذربایجان تصریح کرد: به طور کلی وضعیت در قفقاز جنوبی ممکن است به ابعادی کاملا جدید که شبیه ۳۰ سال گذشته نباشد، تغییر شکل دهد. این می‌تواند عامل مهمی برای ثبات‌، پیش بینی پذیری و صلح باشد./ ایسنا

ارسال نظر

تازه ها