کد خبر 114949

رئیس سازمان انرژی اتمی پس از دیدار با مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در تهران گفت «مذاکرات سازنده ای را انجام دادیم و قرار شد مدیرکل در آینده نزدیک به تهران سفر کند.»

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «محمد اسلامی» رئیس سازمان انرژی اتمی امروز یکشنبه ۲۱ شهریورماه در محل سازمان انرژی اتمی میزبان «رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بود.

محمد اسلامی پس از دیدار در جمع خبرنگاران گفت: مذاکرات سازنده ای را انجام دادیم. روح حاکم بر مذاکرات، ایجاد فرصت برای توسعه تعاملات، همکاری ها در چارچوب موازین و مقررات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است و  مسائل فی مابین اساسا فنی است و مسائل سیاسی جایگاهی در روابط فیمابین ندارد.

اسلامی با بیان اینکه تصمیم گرفتیم در اجلاس آینده شرکت کنیم و در حاشیه اجلاس مذاکرات و گفتگوهای خود را ادامه دهیم گفت: توافق کرده ایم ایشان در آینده نزدیک دوباره به تهران سفر کند.

او افزود: همچنین توافق کردیم برای تعویض کارت های حافظه دوربین های نظارتی فنی به ایران بیایند و اقدامات لازم که برای دوربین ها به لحاظ فنی انجام شود را انجام دهند .

اسلامی گفت: کارت حافظه طبق روالی که در ایران هست و در آنجا نگهداری می شود همین جا پلمب می کنند و کارت های جدید را نصب میکند.

ارسال نظر

تازه ها