کد خبر 107077

رسانه بلومبرگ در گزارشی مدعی شده که ایران و آمریکا بر سر لغو تحریم اشخاص و نهادها به توافق رسیدند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، رسانه های آمریکایی و روسی از دستیابی تیم ایران و امریکا به توافق خبر دادند

رسانه آمریکایی بلومبرگ گزارش داد: در مذاکرات وین، ایران با آمریکا در مورد لغو تحریم اشخاص و نهادها به توافق رسیدند و همچنین در ازای تعهدات هسته‌ای، تحریم‌های شرکتها نیز برداشته خواهند شد.

همزمان خبرگزاری اسپوتنیک روسیه نیز اعلام کرد: پس از چند روز مذاکره در وین ایران و امریکا به توافق رسیدند. 

نشست کمیسیون مشترک برجام از حدود دو هفته پیش با حضور غیر مستقیم آمریکا در وین آغاز شده و مذاکرات حول محورهای مختلفی از ان زمان تاکنون در جریان بوده است. 

مقامات ایران، روسیه و همچنین امریکا و اتحادیه اروپا در سخنان خود بارها از پیشرفت مذاکرات وین درباره مکانیسم لغو تحریم‌ها علیه ایران و بازگشت ایران به تعهدات هسته‌ای خبر داده‌اند. 

جلسه کمیسیون مشترک برجام دیروز نیز برگزار شد و حاضرین در این جلسه آخرین وضعیت رایزنی‌های کارگروه‌های کارشناسی در حوزه‌های لغو تحریم، هسته‌ای و ترتیبات اجرایی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

مقرر شد پس از این جلسه هیأت‌ها به پایتخت‌ها بازگردند و گفت‌وگوها مجددا از جمعه آینده پی گرفته شود.
گفتنی است با توجه به تصمیم قبلی کمیسیون درخصوص تسریع روند رایزنی‌ها، گفت‌وگوهای این هفته در قالب های دوجانبه یا چندجانبه به شکل فشرده ادامه یافت و طرف‌ها تلاش کردند تا اختلاف نظرات در خصوص متون را به حداقل برسانند. طرفها توافق دارند که در دور آینده گفتگوها باید کار با سرعت و جدیت بیشتری ادامه پیدا کند.

پس از انتشار خبر رفع احتمالی تحریم ها، قیمت دلار در معاملات شبانه وارد کانال ۲۲ هزارتومان شد. 

 

ارسال نظر

تازه ها