کد خبر 104153

به گفته معاون نخست وزیر روسیه، مجموع سرمایه گذاری شرکت های نفت و گاز روسیه در پروژه های عراق از ۱۰ میلیارد دلار عبور کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از راشاتودی، به گفته الکساندر نوواک، معاون نخست وزیر روسیه، همکاری بین این کشور و عراق در بخش نفتی علی رغم همه محدودیت ها و تأثیر ناشی از شیوع ویروس کرونا  "بسیار فعال" بوده است.

نواک که پیش از این وزیر انرژی روسیه بود، روز چهارشنبه با احسان عبدالجبار وزیر نفت عراق دیدار و در مورد چشم انداز پروژه های نفت و گاز دو کشور و همچنین وضعیت بازار جهانی نفت گفتگو کرد.

وی با اشاره به همکاری مثمر ثمر روسیه و عراق در بخش نفتی گفت: با وجود محدودیت های موجود و تأثیر همه گیری ویروس کرونا، تعامل ما بسیار فعال است.

نواک ضمن صحبت درباره پروژه های موجود شرکت های نفتی روسیه در عراق گفت: شرکت های ما به طور فعال تعدادی پروژه موفق را در قلمرو این جمهوری اجرا می کنند.

به گفته نواک، تا به امروز، مجموع سرمایه گذاری شرکت های نفت و گاز روسیه در پروژه های عراق بیش از 10 میلیارد دلار بوده است.

یوری فدوروف، معاون اول رئیس کمیته سیاست اقتصادی شورای فدراسیون روسیه نیز گفت این شرکت ها قصد دارند تا 20 میلیارد دلار برای پروژه های نفتی در عراق هزینه کنند.

بر اساس این گزارش، در سال 2019، روسیه و عراق همکاری خود را در زیرساخت های انرژی و به ویژه در بخش برق از سر گرفتند. در حالی که مذاکرات در مورد ساخت نیروگاه های حرارتی با کمک شرکت های روسی در حال انجام است، برخی از شرکت های روسی می توانند به بغداد در بازسازی و توسعه تأسیسات برق کمک کنند.

ذخایر اثبات شده نفت عراق بیش از 145 میلیارد بشکه است در حالی که ذخایر گاز این کشور بیش از 3.7 تریلیون متر مکعب است.

 

 

 

ارسال نظر

تازه ها