کد خبر 100427

خبرگزاری رویترز از توافق کشور‌های اتحادیه اروپا برای بستن مرز‌های خود و ممنوعیت آمد و شد میان این کشور‌ها با انگلیس خبر داد. این در حالی است که بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس در سخنانی در واکنش به این تصمیم اعلام کرد: ما متوجه نگرانی همسایگان مان از نوع جدید کرونا هستیم. او در ادامه افزود: ما گام‌هایی سریع را برای برخورد با نوع جدید ویروس کرونا اتخاذ کردیم.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، خبرگزاری رویترز از توافق کشور‌های اتحادیه اروپا با ممنوعیت آمد و شد میان این کشور‌ها با انگلیس خبر داد.

خبرگزاری رویترز از توافق کشور‌های اتحادیه اروپا برای بستن مرز‌های خود و ممنوعیت آمد و شد میان این کشور‌ها با انگلیس خبر داد.

این در حالی است که بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس در سخنانی در واکنش به این تصمیم اعلام کرد: ما متوجه نگرانی همسایگان مان از نوع جدید کرونا هستیم. او در ادامه افزود: ما گام‌هایی سریع را برای برخورد با نوع جدید ویروس کرونا اتخاذ کردیم.

بوریس جانسون در کنفرانسی مطبوعاتی و در حالی که بیشتر کشور‌ها در حال اعمال محدودیت‌های مسافرتی بر انگلیس هستند، گفت: ما به شرکت هایمان می‌گوییم ما نگرانی‌های شما را درک می‌کنیم و اقداماتی را به منظور محدود کردن ویروس به کار بسته ایم.

او در ادامه افزود: ما اطلاعات لازم را به سازمان بهداشت جهانی در خصوص گونه جدید کرونا داده ایم.

نخست وزیر انگلیس در ادامه اعلام کرد نیم میلیون نفر تا کنون توانسته اند در انگلیس واکسن کرونا دریافت کنند.

جانسون در بخش دیگری از سخنان خود بااشاره به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا گفت: موضع ما در خصوص برگزیت و انگلیس باید قوانین خود را کاملا کنترل کند.

گفتنی است دفتر نخست وزیری انگلیس امروز دوشنبه نیز جلسه اضطراری را برای بررسی وضعیت بوجوده آمده ناشی از مشاهده ویروس جدید کرونا در این کشور برگزار می‌کند.

سخنگوی دفتر نخست وزیری انگلیس اعلام کرد بوریس جانسون امروز در نشستی اضطراری موضوع سفر‌های بین المللی و بویژه حمل و نقل به داخل و خارج از این کشور را که به سرعت متاثر از خبر‌های ناشی از کشف ویروس کرونا جدید قرار گرفته، مورد بررسی قرار می‌دهد.

این در حالی است که پیشتر نخست وزیر انگلیس اعلام کرد محدودیت‌های جدید ویروس کرونا را به ویژه در لندن و جنوب شرقی انگلیس برای جلوگیری از گسترش ویروس جدید در سراسر کشور در نظر گرفته است./باشگاه خبرنگاران جوان 

 

ارسال نظر

تازه ها