کد خبر 99111

معاون رئیس کل بانک مرکزی اروپا در مصاحبه‌ای با یک روزنامه فنلاندی اعلام کرد بسته جدید محرک مالی بانک مرکزی اروپا در تاریخ 10 دسامبر رونمایی می‌شود و پیش‌بینی بانک مرکزی از نرخ تورم تا پایان سال کاهشی است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «لوئیز دوگیندو» معاون رئیس بانک مرکزی اروپا در مصاحبه‌ای اعلام کرد انتظار می‌رود نرخ تورم حوزه یورو تا پایان سال روند کاهشی داشته باشد و در سال بعد شاهد افزایش نرخ تورم آهسته‌تر از آنچه پیش از این تصور می‌شد خواهیم بود.

وی که با روزنامه فنلاندی «هلسینگین سانومات» گفتگو کرده است عنوان کرد بسته جدید محرک مالی اروپا در تاریخ 10 دسامبر رونمایی خواهد شد. وی گفت نرخ تورم تا پایان سال کاهشی خواهد بود اما از سال بعد روند نرخ تورم معکوس خواهد شد. نرخ تورم انتظاری در سال 2021 به تدریج به نزدیکی 1 درصد خواهد رسید و در سال 2022 نیز به 1.2 یا 1.3 درصد افزایش خواهد یافت.  

معاون کریستین لاگارد در بخش دیگری از مصاحبه خود گفت بین اعضای بانک مرکزی اروپا نسبت به کوچکتر شدن اقتصاد حوزه یورو در سه ماهه چهارم سال اجماع وجود دارد اما ساخت واکسن کرونا و خوشبینی نسبت به گسترش توزیع این واکسن آینده‌ای روشن را پیش روی ما گذاشته است.

کاهش رشد اقتصادی در سه ماهه چهارم در حال حاضر واقع‌بینانه‌ترین سناریو تا پایان سال است. اما در یک بازه زمانی میان‌مدت چشم‌انداز رشد اقتصادی روشن است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها