کد خبر 116135

ریلاینس اینداستریز که بزرگترین مجتمع پالایش نفت جهان را در جمناگار واقع در غرب هند اداره می کند، اعلام کرد یک شرکت در امارات متحده عربی برای تجارت نفت خام، محصولات پتروشیمی و کالاهای کشاورزی تاسیس کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت ریلاینس اینداستریز روز شنبه اعلام کرد یک شرکت در امارات متحده عربی برای تجارت نفت خام، محصولات پتروشیمی و کالاهای کشاورزی تاسیس کرده است.

شرکت "ریلاینس اینترنشنال" زیرمجموعه جدید شرکت "ریلاینس اینداستریز" است که هنوز فعالیتهایش را آغاز نکرده است. ریلاینس یک میلیون دلار در کسب و کار جدید سرمایه گذاری کرده است.

ریلاینس اینداستریز که بزرگترین مجتمع پالایش نفت جهان را در جمناگار واقع در غرب هند اداره می کند، در بیانیه کوتاه خود به دلیل تصمیم برای تاسیس واحد جدید و قرار گرفتن آن در امارات متحده عربی اشاره ای نکرد با این حال اقدام مذکور همسو با تلاش برای توسعه حضور بین المللی است.

این شرکت پیش از این در شماری از داراییهای اکتشاف و تولید خارجی سهم خریداری کرده بود و در ژوئن با شرکت ملی نفت ابوظبی (ادنوک) برای ساخت یک پروژه شیمیایی چند میلیارد دلاری در رویس توافق کرد که نخستین سرمایه گذاری این گروه در یک پروژه خارجی جدید بود.

بر اساس گزارش رویترز، ریلاینس اینداستریز در ژوئن از انتصاب یاسر الرومایان، رییس هیات مدیره آرامکو به عنوان یکی از مدیران هیات مدیره ریلاینس خبر داد و اعلام کرد این آغاز بین المللی شدن ریلاینس است. این گروه امیدوار است امسال قراردادی را برای فروش ۲۰ درصد سهم در کسب و کار تبدیل مستقیم نفت به محصولات شیمیایی به آرامکو بفروشد./ایسنا

ارسال نظر

تازه ها