کد خبر 111142

قیمت اونس طلا پیش از انتشار یادداشت فدرال رزرو آمریکا درباره چشم‌انداز سیاست‌های پولی آینده با رشد تقاضا همراه بود به طوری که از مرز 1800 دلار در هر اونس عبور کرد.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت اونس طلا در معاملات امروز پیش از انتشار یادداشت مربوط فدرال رزرو آمریکا که حکایت از تغییر سیاست‌های پولی دارد افزایش یافت و از مرز 1800 دلار در هر اونس عبور کرد.

صورت جلسه ماه ژوئن فدرال رزرو آمریکا احتمالا سرنخ‌های زیادی درباره نرخ بهره، خرید اوراق و چشم‌انداز اقتصادی ارائه خواهد داد.

طلا پیش از انتشار یادداشت فدرال رزرو آمریکا در معاملات امروز از مرز 1800 دلار عبور کرد و به بالاترین حد سه هفته اخیر خود رسید. یکی از دلایل رشد قیمت اونس طلا کاهش نرخ بازدهی اوراق بود که باعث اقبال به طلا بعد از سپری کردن بعدترین ماه از سال 2016 تاکنون شد.

بانک استرالیا و نیوزیلند در یادداشتی بیان کردند در حال حاضر سرمایه‌گذاران تقاضا برای طلا را افزایش داده‌اند که راهکاری برای جلوگیری از کاهش ارزش سرمایه آنها در شرایط تورمی محسوب می‌شود. اکنون بازار سهام آسیا افت کرده و همان مسیر وال استریت را طی کرده و نگرانی‌ها درباره ریکاوری اقتصاد جهانی دوباره افزایش یافته است.

طلا تاکنون یک سال پر از نوسان را سپری کرده به طوری که افت ماه ژوئن به دلیل رشد نرخ بازدهی اوراق و تقویت شدید شاخص دلار و از طرف دیگر دورنمای پایان مشوق‌های کرونایی دولت بدترین افت این فلز از سال 2016 تاکنون به شمار می‌رود.

قیمت آتی طلا در بورس کالای نیویورک در معاملات امروز با رشد بیش از 0/3 درصدی به 1800 دلار و 55 سنت در هر اونس رسیده و این در حالی است که تا دو روز پیش نرخ طلا در محدوده 1770 دلار قرار داشت.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها