کد خبر 109812

قیمت اونس طلا در نتیجه افزایش نرخ بازدهی اوراق خزانه 10 ساله آمریکا و در آستانه جلسه امروز فدرال رزرو به کمترین حد خود در یک ماه اخیر رسید.

به گزارش بخش بین‎الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت طلا در معاملات امروز سه‌شنبه بازارهای آسیا در آستانه جلسه فدرال رزرو آمریکا با افت قیمت مواجه شد و به پایین‌ترین سطح یک ماه اخیر خود رسید.

دیروز دوشنبه نرخ بازدهی اوراق قرضه آمریکا بعد از اینکه روز پنجشنبه هفته قبل به کمترین سطح خود در سه ماه اخیر رسید دوباره به 1.49 درصد افزایش یافت و این افزایش نرخ باعث کاهش اقبال به سمت فلزات گرانبهای با نرخ بهره صفر شد.

سرمایه‌گذاران و فعالان بازارهای مالی جلسه فدرال رزرو آمریکا را که از امروز سه‌شنبه آغاز می‌شود به دقت زیر نظر می‌گیرند تا چشم‌اندازی از نرخ تورم آمریکا و نرخ بهره به دست بیاورند. همچنین فدرال رزرو آمریکا قرار است که درباره سرنوشت تزریق اضطراری نقدینگی به بازار از طریق خرید اوراق و بازه زمانی اتمام این روند تصمیم‌گیری کند.

طلا در نتیجه رشد بازدهی نرخ بهره اوراق خزانه 10 ساله آمریکا از بالاترین حد خود از ماه ژانویه امسال عقب‌نشینی کرد که مهمترین دلیل آن سخنان اعضای فدرال رزرو آمریکا مبنی بر کوتاه‌مدت و موقتی بودن نرخ تورم در این کشور است.

سرمایه‌گذاران بر این عقیده اند که نرخ تورم و نرخ بهره زودتر از برآورد فدرال رزرو آمریکا افزایش خواهند یافت چرا که علائم رشد اقتصادی در آمریکا آشکار گشته و ایالات متحده اکنون شاهد یک تورم پساکرونایی است. این در حالیست که فدرال رزرو و وزیر خزانه‌داری آمریکا این موضوع را رد می‌کنند و اعلام کرد که فشار تورمی کنونی نتیجه افزایش یکباره تقاضا و کمبود عرضه در نتیجه محدودیت‌های کووید 19 بوده است و بنابراین موقت و زودگذر است.

برآورد سرمایه‌گذاران و کارشناسان بر اساس تحقیقات بلومبرگ نشان می‌دهد که فدرال رزرو آمریکا از سیاست تسهیل کمی و خرید اوراق در بازار تا ماه آگوست و یا سپتامبر دست نخواهد کشید.

در حال حاضر قیمت هر اونس طلا در بازار نقد سنگاپور با افت قیمت در معاملات امروز سه شنبه به 1865 دلار رسیده است و این در حالی است که قیمت دیروز تا سطح 1844 دلار نیز عقب‌نشینی کرده بود که کمترین سطح میان‌‎روز قیمت طلا از 17 می تاکنون محسوب می‌شود.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها