کد خبر 106560

دولت ترکیه هرگونه پرداخت و دریافت از طریق ارزهای دیجیتال را ممنوع اعلام کرد و از تاریخ 30 آوریل هرگونه پرداخت و حتی ارائه خدمات پرداخت از طریق این ارزها خارج از شبکه بانکی کشور غیرقانونی خواهد بود.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از کوین تلگراف، بانک مرکزی ترکیه در بیانیه‌ای هرگونه پرداخت از طریق ارزهای دیجیتال را ممنوع اعلام کرد و همچنین فراهم‌کنندگان پلتفرم‌های پرداخت از طریق این ارزها نیز شامل این ممنوعیت خواهند بود.

بر اساس بیانیه‌ای که بانک مرکزی ترکیه روز جمعه منتشر کرد ممنوعیت هر گونه پرداخت بر اساس رمزارزها از تاریخ 30 آرویل یعنی یک هفته دیگر اجرایی خواهد شد و پس از این تاریخ هرگونه دریافت و پرداخت از طریق ارزهای دیجیتال غیرقانونی خواهد بود.

در این بیانیه آمده است «هرگونه استفاده مستقیم یا غیرمستقیم از دارایی‌های کریپتوکارنسی در خدمات پرداخت و به عنوان بیمه الکترونیکی پول ممنوع خواهد بود».

بانک مرکزی ترکیه اعلام کرده بانک‌ها از این قانون مستثنی خواهند شد و مشتریان می‌توانند لیره خود را بر اساس ارزهای دیجیتال در حساب‌های بانکی خود سپرده‌گذاری کنند اما فراهم‌کنندگان خارج از شبکه بانکی از هرگونه سپرده‌گذاری ارزهای دیجیتال منع شده‌اند.

بحث قانون‌گذاری و مقررات در حوزه ارزهای دیجیتال در ماه‌های اخیر موضوع داغ رسانه‌های ترکیه بوده است. ماه گذشته وزارت خزانه‌داری و مالیه ترکیه اعلام کرد در حال رصد و مانیتورینگ اکوسیستم کریپتو هست و به همراه بانک مرکزی، آژانس نظارت و مقررات بانکی و همچنین هیئت بازار سرمایه این بازار را تنظیم خواهد کرد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها