کد خبر 106206

دولت چین با توجه به افزایش قیمت طلا در بازار داخلی کشور مجوز واردات انبوه طلا را به بانک‌های داخلی و بین‌المللی صادر کرد.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، پنج منبع آگاه گزارش داده‌اند دولت چین به بانک‌های داخلی و بین‌المللی کشور مجوز واردات حجم انبوه طلا به کشور را صادر کرد.

این اقدام دولت چین با توجه به افت قیمت طلا در ماه‌های اخیر به مثابه یک حمایت از فلز زرد در سطح جهانی محسوب می‌شود که می‌تواند قیمت را افزایش دهد.

چین بزرگترین مصرف‌کننده طلا در جهان محسوب می‌شود و سالانه ده‌ها میلیارد طلا وارد می‌کند اما در ماه‌های اخیر در نتیجحه پاندمی ویروس کرونا واردات این کشور با توجه به کاهش مصرف داخلی افت محسوسی را تجربه کرده بود.

با ریکاوری اقتصاد چین از ویروس کرونا از نیمه دوم سال گذشته تقاضا برای جواهرات، شمش و سکه در کشور چین دوباره افزایش یافته و باعث افزایش قیمت داخلی طلا فراتر از قیمت جهانی شده است. در نتیجه این رویداد اکنون واردات طلا با توجه به افزایش قیمت یک بیزنس پرسود در کشور چین محسوب می‌شود.

معامله‌گران بازار طلا در چین می‌گویند در حال حاضر پرمیوم هر اونس طلا در بازار داخلی چین 7 تا 9 دلار است و در صورتی که مجوز واردات طلا از سوی دولت صادر نشود این نرخ همچنان افزایش خواهد یافت.

چهار منبع آگاه گفته‌اند با چراغ سبز دولت چین به واردات طلا انتظار می‌رود 150 تن طلا به ارزش 8.5 میلیارد دلار طی روزها و ماه‌های آینده وارد کشور شود. دو منبع از این چهار منبع گفته‌اند این میزان طلا در ماه آوریل وارد خواهد شد  و دو نفر دیگر اعلام کرده‌اند در بازه زمانی آوریل و می این میزان طلا به کشور وارد می‌شود.

عمده واردات طلای چین از سه کشور استرالیا، آفریقای جنوبی و سوئیس انجام خواهد شد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها