کد خبر 105729

قیمت نفت در هفته‌ای که گذشته معادل 3.5 درصد از ارزش خود را از دست داد که مهمترین دلیل آن نگرانی از بابت افزایش عرضه نفت به بازارها توسط اعضای اوپک پلاس بود.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت نفت در یک هفته‌ای که گذشت معادل 3.5 درصد از ارزش خود را از دست داد و نگرانی‌ها درباره افزایش آمار ابتلا به کرونا در اروپا همچنان مسئله‌ مهم بازار نفت است.

طبق اخبار منتشر شده هفته پیش رو برای اروپا بسیار مهم است و به نظر می‌رسد که بحران تزریق واکسن کرونا در این قاره حل و فصل شود. آلمان برنامه‌ریزی کرده میزان تزریق واکسن کرونا را دو برابر افزایش دهد و سایر کشورها نیز از جمله فرانسه قرار است همین روند را دنبال کنند. ایتالیا قصد دارد که محدودیت‌های مربوط به قرنطینه واکسن را تا حدودی تسهیل کند.

بررسی قیمت نفت برنت و نفت آمریکا نشان می‌دهد که هردو بیش از 1 دلار و 50 سنت از ارزش خود را در هفته‌ای که گذشت از دست داده‌اند که مهمترین دلیل آن نگرانی‌ها از بابت تقاضای نفت، بنزین و دیزل با وجود افزایش تردیجی عرضه نفت اوپک با بازارها بود.

بیشترین میزان افت قیمت نفت روز دوشنبه اتفاق افتاد که نفت برنت و نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا 4 درصد کاهش یافتند. نگرانی از بابت افزایش تدریجی عرضه نفت به بازارها با توجه به کمبود تقاضا محرک قیمت نفت به سمت نقاط پایین‌تر در طول هفته بود.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها