کد خبر 104481

روحانی:

رییس جمهوری با بیان اینکه مردم ما رنج بسیار زیادی در مدت این سه سال کشیدند، تصریح کرد: مردم ما روزهای بسیار سختی را مخصوصا از لحاظ اقتصادی طی کردند اما از نظر اخلاقی و سیاسی و حقوقی پیروزی های بزرگ و درخشانی به دست آوردند.

به گزارش بااقتصاد، حسن روحانی صبح امروز (پنج شنبه) در مراسم بهره برداری از طرح های ملی بنیاد شهید و ایثارگران، افزود: این یک حماسه بزرگ است و «داعیا الی الله باذنه» را تداعی می کند و به همه آزادی خواهان و جهانیان ندا می دهد که در مقابل تجاوز و ظلم بایستند تا خداوند پیروزی را نصیب آنان کند.

رییس جمهوری افزود: حکومت قبلی آمریکا همه تلاش خود را کرد که ملت ایران را در برابر اراده ننگین خودش وادار به تواضع کند اما در این جنگ اراده‌ها، ملت ما پیروز شد و کاری کرد که امروز حاکمان جدید کاخ سفید به طور مداوم تکرار می‌کنند جنگ و فشار حداکثری دولت قبلی آمریکا منجر به شکست شده است.

وی افزود: آمریکایی ها می خواستند کاری کنند که این نظام فرو بریزد اما مردم ما در این سه سال رنج را تحمل کردند و نظام امروز در سایه فداکاری این ملت مقاوم و بزرگ، اقتدار بیشتری نسبت به سه سال قبل دارد.

روحانی با اشاره به اهمیت رعایت اخلاق نبوی برای الگو شدن مسلمانان در جهان تصریح کرد: رعایت اصول اخلاقی است که می تواند همه دنیا را به اسلام و راه حق دعوت کند.

وی با بیان اینکه ایثارگران ما در دوران هشت سال دفاع مقدس با فداکاریشان برای همه جهانیان الگو شدند، خاطرنشان کرد: ایثارگران در همه زمینه ها قله ها را طی کردند اما قله ایثار، قله بلندتری نسبت به دیگر قله هاست و ایثارگران در دوران دفاع مقدس، در آن روزهای سخت و تنهایی این قله های پرافتخار را فتح کردند.

رییس جمهوری گفت: در دوران دفاع مقدس، ایران مظلوم تنها در کنار راهبری چون امام حکیم و بزرگوار در مقابل متجاوزانی که مورد حمایت تمام قدرت های عالم با جنگ افزارهای متعدد بودند روی پای خود ایستاد و فرزندان عزیز و جوانان دلاور ما، بسیجیان و سپاه و ارتش و جهادگران ما و همه به میدان جنگ و جهاد شتافتند و آن که «داعیا الی الله» بود حماسه بزرگ ایثار رزمندگان ما بود و آن حماسه همه مردم را جذب کرد و به عنوان یک عمل بزرگ افتخارآفرین از طرف جوانان عزیز یک سرزمین در دوران تنهایی و مظلومیت که خداوند پیروزی را نصیب آنها کرد، در تاریخ همه را جذب می کند.

روحانی با اشاره به فداکاری های کادر درمان در دوران کرونا خاطرنشان کرد: امروز ملت ایران حماسه جدیدی آفریده و همانطور که در هشت سال دفاع مقدس، حماسه ایثار و فداکاری آفرید امروز در سه سال اخیر، در جنگ اقتصادی دشمن، ملت ما با ایستادگی و مقاومت، حماسه افتخارآفرین جدیدی را به وجود دارد.

وی گفت: بهترین و پربرکت ترین و والاترین روزی که بزرگترین انسان تاریخ بر قلب مبارکش وحی نازل شد، مبعث است. وحی ای که موجب نجات جامعه دیروز و امروز و فردا خواهد بود تا روز قیامت، که هدایت و نور او به عنوان مشعل دار بزرگ برای همه انسان هاست.

روحانی افزود: او رحمت برای همه انسان ها و همه جهانیان بوده و امروز هم دنیا از رحمت او بهره برداری و استفاده می کند.

رییس جمهوری ادامه داد: در روز بعثت نبی اکرم، بار مسوولیت سنگین بر دوش ما قرار می گیرد، پیامبر مشعل فروزنده هدایت را بر دوش گرفت از امروز یعنی روز بعثت تا پایان عمر مبارکش و بعد هم آن راه را امامان معصوم و در زمان غیبت امام دوازدهم علما، دانشمندان و فرهیختگان را بر دوش دارند.

وی گفت: همه ارزش های ما در سایه انتخاب است اگر ما انتخاب گر خوبی باشیم سعادت دنیا و آخرت ما تامین می شود، اخلاق، دین، نوع حکومت ما بر مبنای انتخاب جامعه و امت اسلامی است.

رییس جمهوری ادامه داد: امروز هم ما باید کاری کنیم که این مشعل را بر دوش بگیریم، پیامبر داعی بود و مردم را هم با بیان، حکمت و پندش و  اخلاق زیبا و کریمش فرا می خواند و امروز هم مسلمانان و ایرانیان که پیرو آن پیامبر عظیم و شان هستیم با اخلاق و کردار و درست حرکت کردن باید جاذبه داشته باشیم./ ایرنا

 

ارسال نظر

تازه ها