کد خبر 99798

سازمان هواپیمایی جهانی مخالف سرسخت بوئینگ 737 مکس شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،گروهی از حامیان حقوق مسافران هواپیماهای مسافری، تصمیم سازمان هوانوردی فدرال آمریکا (FAA) برای لغو دستور ماه مارس 2019 مبنی بر زمین گیر کردن بوئینگ 737 مکس پس از دو سانحه مرگبار در 5 ماه را که به کشته شدن 346 نفر منجر شد، به چالش کشیده‌اند.

فلایرز رایتز (Flyers Rights) و گروهی از حامیان حقوق مسافران اعلام کردند بر اساس دستور 18 نوامبر سازمان هوانوردی فدرال آمریکا مبنی بر ازسرگیری پروازها، به دادگاه تجدیدنظر منطقه کلمبیا درخواست تجدیدنظر داده اند.

پل هادسون، رئیس فلایرز رایتز و یکی از چهار فردی که این تصمیم را به چالش کشیدند، گفتند FAA و بوئینگ اعلام کردند بر اساس «اطلاعات محرمانه و آزمایش های مخفیانه که از نظر حقوقی کافی نیست» بوئینگ مکس امن است.

هادسون و برخی از قانون گذاران دموکرات خواستار افشای اطلاعات اساسی بیشتر سازمان هوانوردی فدرال آمریکا در بررسی خود شده اند. این گروه به صورت جداگانه تلاش می کند تا سازمان هوانوردی آمریکا را تحت فشار قانون آزادی اطلاعات، به تحویل اسناد مرتبط با تعمیرات و آزمایش های فنی 737 مکس مجبور کند.

FAA پیش از بازگشت این هواپیماها به خدمات، یک سری تغییرات نرم افزاری و آمرزش جدید خلبانان را ملزم کرده است. همچنین FAA یک طرح آموزشی آمریکن ایرلاینز را برای خلبانان به منظور از سرگیری پروازهای مکس 737 تصویب کرده است.

 

ارسال نظر

تازه ها