کد خبر 99503

طبق آمارهای منتشر شده توسط وزارت صنعت میزان واردات زنجیره روی در کشور 71 درصد کاهش یافت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، برپایه آمار تجارت خارجی حاکی است، از فروردین تا مهرماه امسال ۱۱۰ هزار و ۹۳۲ تن زنجیره فلز روی صادر شد که در مقایسه با هفت ماه ابتدایی پارسال از نظر وزن ۳۴ درصد افزایش را نشان می دهد، اما از نظر ارزش کاهش ۲۲ درصدی دارد.

ارزش صادرات دوره این گزارش در زمینه زنجیره فلز روی رقم ۱۵۲ میلیون دلار را نشان می دهد.

مجموع صادرات بخش معدن وصنایع معدنی در دوره این گزارش ۲۱ میلیون و ۱۷۶ هزار و ۹۲۱ تن به ارزش افزون بر سه میلیارد و ۴۹ میلیون دلار ثبت شده است.  

کاهش واردات ۷۱ درصدی زنجیره روی

هفت ماهه امسال میزان واردات زنجیره روی ۱۰ هزار و ۸۹۰ تن بود که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته کاهش ۷۷ درصدی را از نظر حجم نشان می دهد.

ارزش واردات زنجیره فلز روی در دوره این گزارش بالغ بر ۶ میلیون دلار بود که نسبت به هفت ماهه ابتدایی ۱۳۹۸ افت ۷۱ درصدی دارد.  

میزان واردات بخش معدن وصنایع معدنی در هفت ماهه ابتدایی ۹۹ از نظر وزن دو میلیون و ۲۸۰ هزار و ۳۱۲ تن را ثبت کرد که ارزش آن بالغ بر یک میلیارد و ۷۵۴.۷ میلیون دلار شد.  

مقایسه عملکرد واردات هفت ماهه این بخش از نظر وزن و ارزش در مقایسه با هفت ماهه ابتدایی سال ۹۸ به ترتیب ۱۶ درصد افزایش و سه درصد کاهش نشان می دهد.

 وزارت صنعت، معدن وتجارت امسال رشد ۲۵ درصدی (ارزش) برای تولیدات صنایع معدنی را هدف گذاری کرده است که انتظار نمی رود با شرایط تحریم و کرونا این مهم محقق شود. 

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها