کد خبر 99299

رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران با بیان اینکه بیشتر هزینه مترو در حال حاضر به عهده شهرداری هست تاکید کرد که اگر همین منوال ادامه داشته باشد شهرداری امکان توسعه و تجهیز مترو را نخواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، زهرا صدراعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران، با بیان اینکه هزینه واقعی استفاده از بلیت مترو ۱۵ هزار تومان تمام می‌شود، گفت: طبق قانون یک سوم هزینه بلیت مترو بر عهده دولت، یک سوم بر عهده شهرداری و یک سوم دیگر بر عهده مسافر است.

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: در حال حاضر دولت سهم خود را نمی‌دهد، مسافر هم تنها بخشی از آن را می‌دهد و شهرداری علاوه بر سهم خود، سهم مابقی را هم می‌دهد.

وی با تأکید بر اینکه برای توسعه مترو باید هزینه‌های آن تأمین شود، تصریح کرد: اگر در شرایطی هستیم که مسافر نمی‌تواند سهم خود را به صورت کامل بدهد، دولت و شهرداری باید عهده دار آن شوند.

رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران با بیان اینکه اخذ هزینه ۵ هزار تومانی بلیت مترو باید به تدریج انجام شود تا به مردم فشار نیاید، گفت: وقتی پرداخت چنین هزینه‌ای برای مردم مقدور نیست، مجلس باید مصوب کند که هزینه آن را دولت پرداخت کند، زیرا در غیر این صورت توسعه و تجهیز مترو امکان پذیر نخواهد بود./ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

ارسال نظر

تازه ها