کد خبر 98618

جنرال موتورز مجبور شد با توجه به ضررهایی که به دلیل بحران کرونا متحمل شده است از کره جنوبی خارج شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از رویترز، شرکت جنرال موتورز آمریکا با صدور یک هشدار جدی گفت: تداوم اعتراضات کارگری در نهایت می‌تواند به خروج این شرکت آمریکایی از کره جنوبی منجر شود.

جنرال موتورز در حالی حالا از احتمال خروج از کره جنوبی سخن می‌گوید که همین دو سال پیش یک بسته کمک اقتصادی بزرگ از دولت سئول برای ماندن در این کشور دریافت کرده است.

از روز 30 اکتبر کارگران جنرال موتورز کره دو اعتصاب 4 ساعته داشته‌اند که چرا خواستار افزایش حقوق خود هستند. از سال 2018 و کمک مالی دولت فعلی برای نجات این شرکت از ورشکستگی طبق توافق با دولت کره حقوق کارگران ثابت مانده است.

استیو کیفر، مدیرعامل فعالیت‌های بین‌المللی جنرال موتورز می‌گوید: اعتصاب کارگران و دیگر اتفاقات صنعتی باعث شده تا تولید خودروی این شرکت در کره 13 هزار دستگاه کاهش یابد.

وی همچنین گفت: تا پایان این هفته این رقم به 20 هزار دستگاه خواهد رسید.از طرف دیگر به خاطر شیوع کرونا طی ماه‌های گذشته هم جنرال موتورز 60 هزار دستگاه خودروی کمتر در کره تولید کرده است که روی هم رفته این میزان تولید از دست رفته به گفته کیفر باعث خواهد شد که امسال جنرال موتورز سوددهی نداشته باشد، مگر اینکه بتواند بین رقم نزدیک به 80 هزار دستگاه را  جبران کند.

وی طی یک گفت‌وگوی تلفنی تأکید کرد: ما در کوتاه‌مدت درگیر کمبود تولید هستیم و این مسأله تأثیرات مالی بسیار قابل توجهی روی ما خواهد داشت./فارس

 

ارسال نظر

تازه ها