کد خبر 98550

فایزر اعلانم کرد توزیع واکسن کرونا در 4 ایالت امریکا شروع شده است و این واکسن حتما باید در دمای منفی 70 درجه نگهداری شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از رویترز، شرکت داروسازی فایزر آمریکا که هفته پیش مدعی شد، موفق شده یک واکسن برای ویروس کرونا با 90 درصد اثرگذاری تولید کند، اعلام کرد که توزیع این واکسن را به صورت آزمایشی در 4 ایالت آمریکا آغاز کرده است.

از این جهت این مرحله از توزیع واکسن کرونا آزمایشی است؛ چراکه شرکت سازنده به دنبال بررسی موانع و چالش‌های پیش روی توزیع این واکسن است، چراکه برای نگهداری و توزیع آن نیاز به محفظه بسیار سرد است.

واکسن تولید شده توسط شرکت فایزر آمریکا با همکاری بایونتک آلمان بر اساس شرکت تا 90 درصد می‌تواند از ابتلای افراد به کرونا جلوگیری کند، اما باید در محفظه‌های با دمای منفی 70 درجه سلسیوس جابجا شده و نگهداری شوند.

این دما بسیار کمتر از دمای استاندارد 2 تا 8 درجه سلسیون برای نگهداری دیگر واکسن‌هاست. شرکت فایزر شب گذشته طی بیانیه‌ای اعلام کرد که ما امیدواریم که نتایج این طرح آزمایشی عرضه واکسن بتواند به ایجاد مدلی برای توزیع این واکسن در سراسر آمریکا و دیگر نقاط جهان منجر شود. 

ایالت‌های رودآیلند، تگزاس، نیومکزیکو و تنسی به عنوان نخستین ایالت‌هایی انتخاب شده‌اند که قرار است واکسن کرونای فایزر در آنها توزیع شود./فارس

 

ارسال نظر

تازه ها