کد خبر 98031

نماینده مجلس اعلام کرد

یک نماینده مجلس و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در سخنانی افزایش کارمزد تراکنش های بانکی را تخلف دانست و از پیگیری این مسئله در کمیسیون اقتصادی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، احسان ارکانی با اشاره به افزایش 20درصدی کارمزد خدمات بانکی به تسنیم گفت : این اقدام دولت بدون اخذ مجوز از مجلس انجام شد.لذا غیرقانونی بوده و در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با حضور مسئولان مربوطه پیگیری خواهد شد.

وی افزود: دولت به‌راحتی و بدون توجه به شرایط اقتصادی مردم برای افزایش درآمد بانک‌ها که بسیاری از آنها دولتی هستند، کارمزد تراکنش‌های بانکی را افزایش می‌دهد. اما برای اجرای طرح تأمین کالای اساسی که در راستای حمایت از مردم و بهبود معیشت آنها بوده از نبود منابع مالی دم می‌زند و ادعا می کند، منابع پیش‌بینی شده در این طرح که یکی از آنها اخذ مبلغی در ازای تراکنش‌های بانکی بیش از 10 میلیون تومان است، قابل وصول نبوده و موجب خروج پول‌های مردم از بانک می‌شود.

ارکانی ادامه داد: سود افزایش کارمزد تراکنش‌های بانکی تنها به جیب بانک‌ها می‌رود. دولت نباید تنها به فکر تأمین منافع باشد و باید زمینه رفاه و آسایش مردم را نیز فراهم کند.

منبع: خانه ملت 

ارسال نظر

تازه ها