کد خبر 97773

با اعلام رییس کل گمرک

طبق اعلام رییس کل گمرک ارزش تجارت خارجی ایران در ۷ ماهه نخست سال به ۳۸ میلیارد دلار رسید که ارزش صادرات ۱۸ میلیارد و ۲۳۸ میلیون دلار است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد؛ به نقل از گمرک ایران، مهدی میراشرفی رئیس کل گمرک ایران با اعلام این خبر گفت: وزن کل کالاهای مبادله شده در هفت ماهه امسال 85 میلیون تن بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل 5/17 درصد کاهش نشان می‌دهد.

در این مدت سهم صادرات از کل تجارت خارجی 65 میلیون و 573 هزار تن به ارزش 18 میلیارد و 238 میلیون دلار و سهم واردات 19 میلیون و 332 هزار تن به ارزش 20 میلیارد و 40 میلیون دلار بود که از کل واردات کشورمان در این مدت 8/13 میلیون تن مربوط به کالاهای اساسی است.

 میراشرفی گفت: طی هفت ماه سال‌جاری عمده مقاصد کالاهای صادراتی به ترتیب عراق با ۴.۸ میلیارد دلار، چین با ۴.۴ میلیارد دلار، امارات متحده عربی با۲.۲ میلیارد دلار، ترکیه با ۱.۴ میلیارد دلار و افغانستان با ۱.۳ میلیارد دلار بود.

وی افزود: کشورهای عمده طرف معامله واردات نیز به ترتیب شامل چین با ۵.۱ میلیارد دلار، امارات متحده عربی با ۴.۷ میلیارد دلار، ترکیه ۲.۲ میلیارد دلار، هند با ۱.۲ میلیارد دلار و آلمان قریب یک میلیارد دلار بودند.

 

ارسال نظر

تازه ها