کد خبر 97751

یکی از اعضای مجلس اعلام کرد دولت باید رح خرید تضمینی دام را به برناه های خود اضافه کند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  سید غنی نظری در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری خطاب به وزیر جهاد کشاورزی گفت: گرانی افسارگسیخته نهاده های دامی و گرفتاری ۲۶ میلیون روستایی که از طریق دامداری امرار معاش می کردند و تامین امنیت شغلی عشایر مسائل مهمی هستند. گوشت گران شده است اما دام زنده در همان قیمت باقیمانده است. پس این نشان می دهد که دلالان سوء استفاده می کنند.

نظری خطاب به دولت تاکید کرد: ضروری است قیمت خرید تضمینی برای دام اجرایی شود تا بسترهای شغلی روستاییان از بین نرود.

وی در تذکری شفاهی خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت: چرا رتبه بندی معلمان را پیگیری نمی کنید. فرق وجود دارد بین کسی که ۲۰ سال معلم است و کسی که دو سال تدریس می کند. رتبه بندی کارکنان هم در دانشگاه ها و هم در نهادهای نظامی به منظور افزایش انگیزه و مشخص شدن وضعیت افراد اجرا می شود.

نماینده مردم خلخال در مجلس در انتقادی از وزیر آموزش و پرورش گفت: آقای حاجی میرزایی تا به حال فقط یکبار به صحن مجلس آمده و شرایط را طوری توصیف کردند که ما فکر کردیم معلمان هیچ مشکلی ندارند اما مجلس علاقمند به حل مسئله رتبه بندی است.

وی در پایان خطاب به رئیس بانک مرکزی گفت: شما بدون در نظر گرفتن مسائل عمومی اخیرا کارمزد تراکنش های بانکی را افزایش دادید. این اقدام حتما در کمیسیون اقتصادی مجلس بررسی خواهد شد./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها