کد خبر 97739

به دلیل شیوع کرونا و تعطیلی مراسمات، تالار داران با مشکلات مالی همراه شده و خواستار تدبیری از سمت دولت شدند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، خسرو ابراهیم نیا در مورد وضعیت تالارهای پذیرایی کشور، اظهار داشت: دیروز آقای رئیس جمهور اعلام کردند که می‌توان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با محدودیت مراسم‌های عقد و عروسی را برگزار کرد؛ ما با این صحبت رئیس جمهور موافق هستیم که با شرایطی این بن بست باز شود و جاهایی که صلاحیت و شرایط برگزاری مراسم را دارند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، باز شوند.

رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس افزود: به دلیل شیوع ویروس کرونا، بر اساس تصمیم ستاد ملی کرونا طی ۹ ماه گذشته تمامی تالارهای پذیرایی کشور به صورت صد در صدی تعطیل بوده اند.

ابراهیم نیا گفت: همین امر موجب شد بسیاری از کارگران این بخش اخراج و صاحبان تالارها یا ورشکست شوند و یا در شرایط مالی بسیار سختی قرار گیرند.

وی ادامه داد: به عنوان نمونه در تهران کمتر از هزار واحد صنفی داریم که هر تالار حداقل ۱۰ تا ۲۰ کارگر مستقیم و ۴۰ کارگر غیرمستقیم دارد، توجه کنید که طی ۹ ماه گذشته این تالاهار بسته بوده اند و صاحبان این واحدهای صنفی نیز هیچ کمکی از سوی دولت دریافت نکرده اند.

ابراهیم نیا تاکید کرد: واقعاً باید فکری برای این وضعیت شود، زیرا عدم کسب درآمد از بهمن پارسال تاکنون، شرایط را برای فعالان این بخش بسیار سخت کرده است./مهر

 

ارسال نظر

تازه ها