کد خبر 95141

اخبار نرخ ارز

مشاهدات بازار غیر رسمی ارز از افزایش حدود ۵۰۰ تومانی بهای دلار نسبت به روز گذشته در همین ساعات حکایت دارد و قیمت دلار از مرز ۲۷ هزار تومان نیز گذر کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، عبور نرخ دلار در بازار آزاد از مرز ۲۷ هزار تومان مهمترین خبر امروز (۲۴ شهریور) بازار ارز بود. این ‌افزایش افسار گسیخته قیمت ارز در بازار غیررسمی در حالی رخ می‌دهد که قیمت دلار در صرافی‌های بانکی در ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه امروز با افزایش ۲۹۰ تومانی نسبت به روز گذشته مواجه بود و به بهای ۲۳ هزار و ۴۹۰ تومان برای خرید و ۲۳ هزار و ۵۹۰ تومان برای فروش عرضه شد.

همچنین تابلوی صرافی‌های بانکی برای خرید و فروش یورو نیز شاهد افزایش قیمت ۲۹۰ تومانی بود. این صرافی‌ها هر یورو را با بهای ۲۷ هزار و ۶۹۰ تومان خریداری و ۲۷ هزار و ۷۹۰ تومان به فروش می‌رسانند.

اما مشاهدات بازار غیر رسمی ارز از افزایش حدود ۵۰۰ تومانی بهای دلار نسبت به روز گذشته در همین ساعات حکایت دارد. این بازار در حالی که در آخرین ساعات شب گذشته شاهد معامله دلار در محدوده قیمت ۲۶ هزار و ۶۰۰ تومان بود، صبح امروز با قیمت ۲۶ هزار و ۶۵۰ تومان معاملات خود را آغاز کرد و طی روندی صعودی، در لحظه تنظیم خبر قیمت دلار از مرز ۲۷ هزار تومان نیز گذر کرده است.

این در حالی است که در سامانه سنا روز کاری گذشته (۲۳ شهریور)،  فروش هر یورو تغییر قابل توجهی نداشت و به مبلغ میانگین ۲۷ هزار و ۳۸۲ تومان به فروش رفت و برای فروش دلار نیز با ثبت افزایش حدود ۴۰۰ تومانی رقم میانگین ۲۲ هزار و ۳۷۹ تومان ثبت شد.

اما سامانه نیما طی روز معاملاتی گذشته شاهد رفتاری متفاوت بود.  فروش هر حواله یورو با میانگین قیمت ۲۶ هزار و ۴۶۶ تومان انجام شده که حاکی از افزایش یک هزار و ۴۰۰ تومانی است. با این وجود فروش حواله دلار در روز معاملاتی گذشته با میانگین قیمت ۲۱ هزار و ۶۶ تومان انجام شد که نشان دهنده عدم تغییر قیمت دلار نیمایی در روز معاملاتی گذشته است.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها