کد خبر 156837

دادگاه ترامپ ماه آینده برگزار نمی‌شود

یک قاضی در شهر فولتون امروز (پنج‌شنبه) اعلام کرد «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور پیشین آمریکا در ماه آتی میلادی به همراه ۲ متهم هم‌تراز خود در پرونده انتخاباتی در ایالت جورجیا به دادگاه نخواهد رفت.

دادگاه ترامپ ماه آینده برگزار نمی‌شود

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «اسکات مک‌آفی» قاضی دادگاه عالی شهر فولتون اعلام کرد که درخواست «کنث چسبرو» و «سیدنی پاول» وکلای سابق ترامپ برای جدا کردن پرونده آن‌ها از ۱۷ متهم هم‌تراز خود را پذیرفته است.

مک‌آفی از سوی دیگر درخواست این ۲ برای جدا کردن پرونده‌شان از یکدیگر را رد کرد؛ بنابراین هر ۲ وکیل سابق ترامپ در تاریخ ۲۳ اکتبر دادگاهی خواهند شد.

مک‌آفی در توضیح تصمیم خود اعلام کرد که دادگاه شهر فولتون ظرفیت گنجایش همزمان ۱۹ مدعی علیه، وکلای متعدد هریک از آن‌ها، معاونان پلیس، اعضای دادگاه و تیم قضایی این منطقه را در خود ندارد.

چندی پیش هیأت منصفه دادگاه فولتون ترامپ را به «عدم تمکین در برابر قانون» و «تلاش برای ابطال نتایج انتخابات ۲۰۲۰» متهم کرد.

هفته گذشته دادستان فانی ویلیس از شهر فولتون در ایالت جورجیا از پرونده و کیفرخواست جدیدی علیه دونالد ترامپ پرده برداشت. این اتهامات شامل «توطئه برای تغییر نتایج انتخابات، پیمان شکنی، نقض سوگند یاد شده و عدم تمکین در برابر قانون» بوده است.

ترامپ اما اتهامات علیه خود در پرونده تلاش برای تغییر نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در ایالت جورجیا را رد کرده است.

منبع: ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها