کد خبر 156762

ایرادات مصوبه بیمه کارگران ساختمانی رفع شد

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس از رفع ایرادات شورای نگهبان و هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام به مصوبه اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی در نشست امروز این کمیسیون خبر داد.

ایرادات مصوبه بیمه کارگران ساختمانی رفع شد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «حسین گودرزی» درباره نشست امروز کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در این نشست مصوبه بیمه کارگران ساختمانی (اعاده شده از شورای نگهبان) مورد بررسی قرار گرفت و ایرادات این شورا و هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام به آن بررسی و برطرف شد.

وی با اشاره به اصلاحات کمیسیون متبوعش به مصوبه مذکور توضیح داد: با افزایش سقف ۲۹.۵ به ۳۰ درصد، مجموع عوارض صدور پروانه به‌عنوان سهم مالک، کارگران ساختمانی تحت‌پوشش بیمه قرار خواهند گرفت و در صورت عدم تأمین منابع لازم جهت گسترش پوشش بیمه‌ای کارگران با تصویب هیأت وزیران، افزایش مجموع عوارض تا معادل ۴۰ درصد به‌صورت سالیانه حداکثر در سقف معادل ۲.۵ درصد بلامانع است.

گودرزی یادآور شد: برای ساخت‌وساز در محدوده روستاها و در داخل مجتمع‌های کشاورزی، مناطق آزاد تجاری، صنعتی، مناطق ویژه اقتصادی و شهرک‌های صنعتی و مناطق گردشگری با مجوز سازمان‌های متولی نیز معادل ۱۵ درصد مجموع عوارض صدور پروانه به‌عنوان سهم مالک در نظر گرفته شده است.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در عین حال تأکید کرد که در همه موارد یاد شده هم ۷ درصد حق بیمه، سهم بیمه‌شده است و مأخذ کسر حق بیمه از کارگران دارای پروانه مهارت فنی شاغل مستقیم به‌عنوان سهم کارگر پرداخت می‌شود.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها