کد خبر 156747

وزارت راه: خانه‌های ۲۵ متری سیاست دولت سیزدهم نیست

خسرو دانشجو معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه خانه های ۲۵ تا ۳۵ متری سیاست دولت سیزدهم نیست، گفت: وزارت راه با روش های مختلف پیگیر تامین مسکن مردم است.

وزارت راه: خانه‌های ۲۵ متری سیاست دولت سیزدهم نیست

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، خسرو دانشجو معاون معماری و شهرسازی وزیر راه درباره ساخت مسکن 25 متری، اظهار کرد: تامین مسکن با عرضه واحدهای 25 تا 35 متری، سیاست و رویکرد وزارت راه و شهرسازی در دولت سیزدهم نیست.

وی با اعلام اینکه سیاست‌ کلی وزارت راه و شهرسازی در موضوع تامین مسکن، ساخت واحدها با شیوه معماری ایرانی-اسلامی و واحدهای مسکونی در شان خانوارهای ایرانی است، افزود: وزارت راه و شهرسازی با شیوه‌های گوناگون و به طور جدی پیگیر تامین مسکن در شان مردم برای آحاد جامعه است.

دانشجو تصریح کرد: در حوزه معاونت معماری و شهرسازی علاوه بر تامین عرصه و زمین جهت اجرایی شدن پروژه‌های تامین مسکن، مطالعات و تحقیقاتی در دستور کار دارد و در تلاش هستیم تا تمامی طرح‌ها از معماری واحدها تا طراحی شهرهای بزرگ را با مشورت گرفتن از استادان فن، متخصصان و فعالان این حوزه منطبق با سبک و سیاق زندگی ایرانی-اسلامی به نتیجه برسانیم.  

وی گفت: ساخت مسکن کوچک مقیاس 25 متری به عنوان سیاست وزارت راه و شهرسازی، تکذیب می‌شود.

مدیر روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی نیز  در این باره گفت:مسکن‌های کوچک مقیاس در تضاد با فرهنگ ایرانی- اسلامی و جامعه خانواده محور است و به هیچ عنوان در دستور کار دولت سیزدهم و وزارت راه و شهرسازی نیست، واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن که در سراسر کشور در حال ساخت است از استانداردهای لازم سرانه مورد نیاز خانواده، تبعیت می‌کند.

قربانی تأکید کرد: بر اساس اصل 31 قانون اساسی، داشتن مسکن متناسب با نیاز، حق هر فرد و خانواده ایرانی است و عدم تناسب مساحت واحد مسکونی با نیاز خانواده، آسیب‌های گسترده‌ای بر جا خواهد گذاشت. 

وی یادآور شد: دولت همواره موضوع مسکن را در اولویت برنامه‌های اجرایی و پروژه‌های در حال انجام خود دارد و طرح‌ها و پیشنهادات خود را بعد از طی مراحل کارشناسی و فنی از مجاری معتبر و رسمی اعلام می‌کند، بیان این مطالب در رسانه‌ها هیچ اعتباری در مرحله اجرا ندارد و به هیچ وجه مقرر به اجرا نیست.

ارسال نظر

تازه ها