کد خبر 156709

وعده کمک ۲۱ میلیون دلاری آلمان به اوکراین

وزیر خارجه آلمان طی بازدیدی سرزده از کی‌یف وعده داد که برلین کمک بشردوستانه ۲۰ میلیون یورویی (۲۱ میلیون دلاری) به اوکراین خواهد کرد تا برای زمستان آماده شود.

وعده کمک ۲۱ میلیون دلاری آلمان به اوکراین

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، وزیر خارجه آلمان طی بازدیدی سرزده از کی‌یف وعده داد که برلین کمک بشردوستانه ۲۰ میلیون یورویی (۲۱ میلیون دلاری) به اوکراین خواهد کرد تا برای زمستان آماده شود.

آنالنا بربوک در یک کنفرانس خبری مشترک با دمیترو کولبا، همتای اوکراینی خود گفت: منابع تعذیه اوکراین تنها در سال گذشته هدف حمله ۱۵۰۰ موشک قرار گرفته‌اند. اوکراین به دنبال این است که با تقویت منابع تغذیه خود برای زمستان آتی آماده شود. روسیه مشخصا با نزدیک شدن به پاییز و رمستان برای حمله به این منابع برنامه‌ریزی می‌کند.

کولبا نیز در این کنفرانسی خبری گفت: اگر ما موشک‌های کروز تاروس را در اختیار داشتیم، می‌توانستیم دستاوردهای بیشتری داشته باشیم و جان سربازان اوکراینی بیشتری را نجات دهیم.

وی در ادامه اشاره کرد که آلمان تاکنون با ارسال این موشک‌ها به اوکراین مخالفتی نکرده است. با این حال، آلمان تاکنون در ارسال موشک‌های کروز دوربرد به اوکراین که ممکن است برای حمله به روسیه مورد استفاده قرار بگیرند، تردید کرده است.

ارسال نظر

تازه ها