کد خبر 156708

کشورهای آسه‌آن به شریک اصلی تجاری چین تبدیل شدند

رئیس دانشگاه لیائونینگ چین تأکید کرد که کشورهای عضو اتحادیه کشورهای جنوب شرقی آسیا (آسه آن) به شریک اصلی اقتصادی و تجاری چین تبدیل شده‌اند و از ایالات متحده و اتحادیه اروپا پیشی گرفته‌اند.

کشورهای آسه‌آن به شریک اصلی تجاری چین تبدیل شدند

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، یو میائوجی، رئیس دانشگاه لیائونینگ چین، در حاشیه هشتمین مجمع اقتصادی شرق در گفتگو با خبرگزاری تاس تأکید کرد که کشورهای عضو اتحادیه کشورهای جنوب شرقی آسیا (آسه آن) به شریک اصلی اقتصادی و تجاری چین تبدیل شده‌اند و از ایالات متحده و اتحادیه اروپا پیشی گرفته‌اند.

این کارشناس افزود: ساختار تجاری و اقتصادی چین با تعدیل و تغییر مواجه خواهد شد زیرا روابط تجاری این کشور و آمریکا روز به روز پیچیده‌تر و روابط آن با اروپا نیز حساس‌تر می‌شود.

یو گفت: کشورهای آسه آن در حال حاضر جایگزین ایالات متحده و اتحادیه اروپا به عنوان بزرگترین شریک اقتصادی و تجاری چین شده‌اند.

رئیس دانشگاه لیائونینگ چین افزود: بریکس که به زودی گسترش خواهد یافت، در میان شرکای تجاری بزرگ چین نیز قرار خواهد گرفت.

این کارشناس با بیان این که تجارت بین روسیه و چین بیشتر خواهد شد، گفت: من معتقدم گردش تجاری بین چین و روسیه به رشد خود ادامه خواهد داد.

وی افزود: سهم روسیه در تجارت خارجی چین گسترش خواهد یافت و سهم این کشور نیز در فضای اقتصادی روسیه رشد خواهد کرد. همکاری تجاری و اقتصادی کاملاً به نفع این دو کشور است.

بر اساس این گزارش، هشتمین مجمع اقتصادی شرق در ولادی وستوک از 10 تا 13 سپتامبر 2023 برگزار می‌شود.

شعار مجمع امسال "در مسیر مشارکت صلح و رفاه" اعلام شده و بنیاد Roscongress برگزارکننده این رویداد است.

ارسال نظر

تازه ها