کد خبر 156675

فاز اول پایگاه فضایی چابهار تا پایان ۱۴۰۳ تکمیل شد

سخنگوی سازمان فضایی ایران گفت: با توجه به دغدغه‌های رئیس جمهور در حوزه فضایی،اعتبارات این پروژه تامین شده است. در جلسه اول شورای عالی فضایی نیز که در سال ۱۴۰۰ و بعد از ۱۱ سال برگزار شد، یکی از دستورات رئیس جمهور، اجرای فرآیند طراحی و ساخت پایگاه ملی پرتاب چابهار بود.

فاز اول پایگاه فضایی چابهار تا پایان ۱۴۰۳ تکمیل شد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، سخنگوی سازمان فضایی ایران با بیان اینکه این سازمان در میانه فاز اول پروژه طراحی و ساخت پایگاه فضایی چابهار است، گفت: این فاز تا پایان سال ۱۴۰۳ برای پرتاب مدار پایین آماده می‌شود.

حسین دلیریان در گفت و گویی در صدا و سیما، پایگاه فضایی چابهار را یکی از پروژه‌های کلان سازمان فضایی دانست و گفت: با توجه به دغدغه‌های رئیس جمهور در حوزه فضایی،اعتبارات این پروژه تامین شده است.  در جلسه اول شورای عالی فضایی نیز که در سال ۱۴۰۰ و بعد از ۱۱ سال برگزار شد، یکی از دستورات رئیس جمهور، اجرای فرآیند طراحی و ساخت پایگاه ملی پرتاب چابهار بود.

وی با تاکید بر تامین اعتبارات پروژه طراحی و ساخت پایگاه فضایی چابهار خاطرنشان کرد: پایگاه ملی فضایی چابهار دارای ۳ فاز است که سازمان فضایی در نیمه فاز اول آن قرار دارد و امیدواریم در نیمه اول سال ۱۴۰۳ و در ابتدای سال ۱۴۰۴ این پایگاه، قابلیت پرتاب ماهواره خورشید آهنگ توسط پرتاب‌گرهای تاکتیکی سوخت جامد را پیدا کند.

دلیریان، فاز اول پروژه پایگاه فضایی را پرتاب مدار پایین ذکر کرد و یادآور شد:  طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته در برنامه ۱۰ ساله فضایی این پایگاه تا سال ۱۴۱۰ قابلیت پرتاب بین المللی را خواهد یافت./ایسنا

ارسال نظر

تازه ها