کد خبر 156557

اعتصاب کارگران شرکت تسلیحاتی انگلیسی که به اوکراین موشک می‌فرستد

کارکنان یک شرکت اسلحه‌سازی انگلیس که موشک‌های سایه توفان و بریمستون را برای اوکراین می‌سازند، قصد دارند به مدت دو هفته اعتصاب کنند.

اعتصاب کارگران شرکت تسلیحاتی انگلیسی که به اوکراین موشک می‌فرستد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از وبسایت روزنامه گاردین، اتحادیه کارگری «جی. ام. بی» اعلام کرد که ۵۰ تن از کارگرانی که در بخش مونتاژ موشک‌های سایه توفان و بریمستون در تاسیسات مهمات وزارت دفاع انگلیس کار می‌کنند، از دوشنبه اعتصاب خواهند کرد.

این اتحادیه ابتدا قرار بود در اواسط ماه اوت اعتصاب کند، اما پس از آنکه وزارت دفاع انگلیس وعده مذاکره درباره حقوق را داد، اعتصاب به تعویق افتاد.

کریس کندی، هماهنگ‌کننده امور اتحادیه در اسکاتلند گفت: به ما وعده دادند که مقامات تصمیم‌گیرنده با پیشنهادهای سازنده به سراغمان خواهند آمد تا این مناقشه حل شود، اما این اتفاق نیفتاد.

او ادامه داد: هیچ اتفاق جدیدی از آن زمان نیفتاده که ما اعضای خود را از اعتصاب منصرف کنیم. اگر کسی به وزارت دفاع گفته که این شیوه جواب می‌دهد، توصیه اشتباهی کرده است. سوء‌نیت در کار بوده و کارکنان ما ناچار هستند که بر خلاف میل باطنی خود، دست به اعتصاب بزنند.

این اعتصاب نشانگر تشدید چشمگیر تنش‌ها میان اتحادیه جی. ام. بی و نهاد مسئول ساخت تسلیحات در وزارت دفاع انگلیس بر سر حقوق و مزایا است. در ژوئن و ژوئیه این اتحادیه چندین اعتصاب یک‌روزه برگزار کرد که در تاریخ این نهاد بی‌سابقه است.

منبع: ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها