کد خبر 156285

وزیر کار: وعده دولت برای یک میلیون فرصت شغلی به بهترین شکل اجرا شد

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: خوشبختانه وعده دولت برای یک میلیون فرصت شغلی به بهترین شکل اجرا شده، گفت: بسیاری از هلدینگ‌های اقتصادی در این دولت رشد بالای ۱۰ درصد داشته‌اند.

وزیر کار: وعده دولت برای یک میلیون فرصت شغلی به بهترین شکل اجرا شد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، سید صولت مرتضوی در گفت و گو با خبرنگار حوزه دولت ایرنا با اشاره به مهمترین دستاوردهای دولت سیزدهم در طی این دوسال فعالیت، خاطرنشان کرد: در سال اول فعالیت دولت سیزدهم در معاونت اجرایی حضور داشتم که در طی آن مدت ۳۶ سفر استانی رئیس جمهور برنامه‌ریزی و عملیاتی شد. رئیس جمهور در سال اول فعالیت خود با سفر به تمامی استان‌ها رکوردی جدید را به ثبت رساند و در همین راستا مصوبات بسیار خوبی برای تکمیل طرح‌های اقتصادی و عمرانی به تصویب رسید.

وی با اشاره به افتتاح پروژه‌های کلان در سفرهای استانی آیت‌الله رییسی، بیان کرد: خوشبختانه حسب سفرهای استانی طرح‌های فراوانی به بهره‌برداری رسید که بسیاری از این طرح‌ها در حوزه نفت و گاز بود که تکمیل و از سوی مسئولین امر به بهره‌برداری رسید. در همین مدت بالغ بر ۱۷ هزار تخت بیمارستانی که مصوبات سفر رئیس جمهور بودند تکمیل و بهره‌برداری رسید.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در حوزه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ماموریت‌های متنوعی داریم، خاطرنشان کرد: یکی از ماموریت‌ها رصد، پایش و نظارت بر حوزه اشتغال است. خوشبختانه وعده دولت برای یک میلیون فرصت شغلی به بهترین شکل اجرا شده است. در حوزه پیشگیری از آسیب‌ها اقدامات بسیاری انجام شده است.

مرتضوی درباره به ثمر رسیدن طرح کالابرگ الکترونیکی در دولت عنوان کرد: بحث کالابرگ الکترونیکی در این دولت آغاز و زیرساخت‌های آن فراهم شد و ۱۱۰ هزار فروشگاه به شبکه ملی اعتبار متصل شده‌اند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: همچنین دو دهک به سه دهک اول اضافه شود و براین اساس ۵ دهک مشمول یارانه تشویقی خواهند شد و این مشروط بر این است ۵۰ درصد از یارانه خود را کالا خریداری کنند.

مرتضوی با اشاره به اقدامات ارزنده دولت در حوزه اقتصادی بیان کرد: در بسیاری از هلدینگ‌های اقتصادی رشد بالای ۱۰ درصد را در چهار ماهه اول، نسبت به سال قبل را شاهد بودیم و در برخی از حوزه‌ها کار بسیار بزرگی انجام شده است.

وی گفت: در بازدیدی که از یک مجموعه صنایع لاستیک داشتم این مجموعه حدود ۱۲.۵ درصد افزایش تولید داشته و هدفگذاری کرده‌اند تا شهریور سال آینده ۳۵ هزار تن به ۱۳۰ هزار تن تولید روز افزوده شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به هدفگذاری دولت برای خودکفایی در تأمین لاستیک تاکید کرد: در برنامه دو سال آینده با طرح‌های توسعه‌ای، تقریباً ۱۱۵ هزار تن افزایش تولید خواهیم داشت و امیدواریم بتوانیم کشور را از واردات لاستیک خودکفا کنیم.

مرتضوی عنوان کرد: در حوزه‌های مختلف از جمله در بحث پتروشیمی، صنایع فولاد، سیمان، صنایع سلولزی پیشرفت‌های خوبی بوده و به رشد تولید رسیده‌ایم.

وی یادآور شد: نکته حائز اهمیت این است که بسیاری از شرکت‌های زیانده با اصلاح ساختار و تغییرات مناسبی که انجام گرفته از زیان‌دهی خارج شده‌اند.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها