کد خبر 156281

قیمت انرژی در اروپا به شدت افزایش یافت

از زمانی که کشورهای اروپایی خرید نفت از روسیه را محدود کردند قیمت انرژی در اروپا افزایش یافت، قیمت برق در ایتالیا 30 درصد در یک هفته رشد کرده است.

قیمت انرژی در اروپا به شدت افزایش یافت

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از راشاتودی، از زمانی که کشورهای اروپایی، تصمیم گرفتند که نفت روسیه را خریداری نکنند قیمت انرژی در این کشورها به دشت بالا رفت.

بر اساس این گزارش قیمت انرژی  در سرتاسر اروپا به شدت بالا رفته است و در حالی که این کشورها زمستان سخت پیش رو را دارند انتظار می رود که قیمت انرژی به بیشترین حد خود برسد این در حالی است که روسیه هم عرضه نفت خود را پایین آورده است.

قیمت برق در ایتالیا تقریبا 30 درصد در فاصله 21 تا 27 ا آگوست یعنی در مدت یک هفته رشد داشته است و به رقم 138 پوند در هر مگاوات ساعت رسیده است.

 بر اساس ارزیابی‌هایی که توسط گروه تحقیقاتی «انرژی نوسیما» انجام شده است احتمال دارد که خانواده های ایتالیایی 7 تا 10 درصد افزایش هزینه های برق داشته باشند و این کشور وابسته ترین کشور اروپایی به گاز طبیعی است.

رئیس این گروه تحقیقاتی تاکید کرده است که بدون شک، در آینده نزدیک شاهد افزایش شدید برق در این منطقه خواهیم شد.

یک بررسی نشان می دهد اگر تعرفه گاز در زمستان تنها 20 درصد از رقم فعلی بالاتر تعریف شود می تواند قیمت گاز بین‌المللی گاز را تا 40 درصد بیشتر از رقم فعلی افزایش دهد.

وضعیت افزایش قیمت انرژی تقریبا در همه کشورهای اروپایی وجود دارد به طوری که در استونی متوسط قیمت برق با رشد 93 درصد به رقم 153.39 پوند در هر مگاوات ساعت در هفته گذشته رسید و قیمت در لتونی و لیتوانی 23 درصد رشد یافت و هر مگاوات ساعت به قیمت 142.58 پوند فروخته شد.

منبع: فارس 

ارسال نظر

تازه ها