کد خبر 156178

۲۰ هزار میلیارد تومان از مطالبات گندمکاران پرداخت شد

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از پرداخت بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان از مطالبات گندمکاران در سه روز اخیر خبر داد.

۲۰ هزار میلیارد تومان از مطالبات گندمکاران پرداخت شد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، «سید سعید راد» افزود: تاکنون بیش از ۷۱ درصد از پول کشاورزان بابت تحویل گندم به مراکز خرید، پرداخت شده و پیگیری برای پرداخت ۲۹ درصد باقی‌مانده مطالبات این عزیزان نیز در جریان است.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان اینکه از روز شنبه تا دوشنبه این هفته، ۲۰ هزار و ۷۰۴ میلیارد تومان پول خرید گندم از کشاورزان به حساب این عزیزان واریز شده است، اظهارداشت: به این ترتیب تا ساعت ۷ صبح امروز، ۱۰۸ هزار و ۵۱۷ میلیارد تومان از مطالبات گندمکاران پرداخت شده است.

راد با اشاره به این که مطالبات کشاورزان ۲۲ استان از ۷۰ تا ۹۷ درصد و مطالبات کشاورزان ۹ استان از ۵۴ تا ۶۹ درصد پرداخت شده است، اظهار کرد: درمجموع، ۷۱۲ هزار کشاورز، ۲ میلیون و ۲۱ هزار محموله حاوی محصول خود را تحویل مراکز خرید تضمینی گندم داده‌اند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در خاتمه با اعلام این که تاکنون ۱۰ میلیون و ۱۶۰ هزار تُن گندم در ۳۱ استان کشور خریداری شده است، خاطرنشان کرد: میزان خرید گندم در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال ۱۴۰۱ بالغ بر ۴۳ و نیم درصد و نسبت به سال ۱۴۰۰ بالغ بر ۱۲۵ رشد داشته است.

 

ارسال نظر

تازه ها