کد خبر 156093

کدام شهر پایین‌ ترین نرخ تورم کشور را دارد؟

یک سوم نرخ تورم استان یزد متأثر از ۹ گروه‌های کالایی است و بدون محاسبه اجاره بها، یزد پایین‌ ترین نرخ تورم کشور را دارد.

کدام شهر پایین‌ ترین نرخ تورم کشور را دارد؟

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، فاطمی، استاندار یزد، اجاره بها را مهمترین عامل در افزایش تورم دانست و گفت: یک سوم نرخ تورم استان متأثر از ۹ گروه‌های کالایی است و بدون محاسبه اجاره بها، یزد پایین‌ ترین نرخ تورم کشور را دارد.

مهران فاطمی اظهار داشت: آزاد شدن نرخ اجاره بها در کنار ورود مهاجرین به استان و ۱۰ سال تولید مسکن با شیب کم و عدم تعادل عرضه و تقاضا به افزایش قیمت اجاره بها منجر شده است.

وی ادامه داد: با این وجود بازار مسکن و اجاره بها در استان در مرداد ماه مدیریت شد و بر اساس گزارش اتحادیه مشاوران املاک، قیمت مسکن ۱۰ درصد کاهش یافت.

استاندار یزد، رویکرد حل مسکن جوانان در شهر یزد را در راستای صادق الوعد بودن دولت سیزدهم دانست و عنوان کرد: در حال حاضر هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن در استان آماده تحویل به شهروندان است.

وی با اشاره به پروسه طولانی ساخت مسکن تصریح کرد: علاوه بر هزینه بر بودن تامین زمین برای ساخت مسکن، آماده سازی و ایجاد زیرساخت‌های آب و برق و گاز نیز زمان‌بر خواهد بود./بازار

ارسال نظر

تازه ها