کد خبر 155959

انتشار فهرست جدید بدهکاران بانکی تا پایان شهریور

بعد از وقفه یک ساله فهرست جدید بدهکاران بانکی تا پایان شهریور منتشر خواهد شد.

انتشار فهرست جدید بدهکاران بانکی تا پایان شهریور

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، تیر ماه سال قبل آخرین  فهرست اطلاعات تسهیلات و تعهدات کلان و اشخاص مرتبط بانک‌هایی که در پایان سه ماه اول سال 1401 مورد بررسی نهایی قرار گرفته اند، به همراه اطلاعات تسهیلات کلان غیرجاری به تفکیک هر بانک از سوی بانک مرکزی به روزرسانی و منتشر شد.

پیش از این در فروردین ماه سال قبل ریز تسهیلات و تعهدات کلان 18 بانک و اشخاص مرتبط 19 بانک در بازه زمانی سه ماه اول سال جاری اعلام شده بود که با احتساب اطلاعات جدید، فهرست تسهیلات و تعهدات کلان 22 و اشخاص مرتبط 25 بانک منتشر شد.

گفتنی است، تعیین مصادیق انتشار اطلاعات تسهیلات و تعهدات کلان، تسهیلات کلان غیرجاری و اشخاص مرتبط با توجه به مصوبه جلسه مورخ 1401.03.31 شورای پول و اعتبار در این خصوص مبنی بر اینکه؛ مجموع خالص تسهیلات و تعهدات مربوط به هر ذینفع واحد و یا اشخاص مرتبط که میزان آن حداقل معادل یک هزار میلیارد ریال است و به عنوان مصادیق مشمول حکم مقرر در جز نخست از بند «د» ذیل تبصره (16) قانون بودجه سال 1401 کل کشور محسوب می‌شود.

در همین راستا احسان خاندوزی به تازگی با اشاره به اینکه فهرست جدید بدهکاران بانکی تا پایان شهریور ماه منتشر می‌شود، گفت: وقتی دولت سراغ ابر بدهکاران رفت خیلی افراد به آن نقد و گلایه داشتند، اما این تصمیم دولت و مجلس بود که بدحسابان کلان باید هزینه این کار خود را بپردازند.

ارسال نظر

تازه ها