کد خبر 155929

فراخوان وزارت علوم: جذب ۳ هزار هیات علمی از ۴ شهریور

رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم گفت: اولین فراخوان جذب اعضای هیأت علمی در سال ۱۴۰۲ از روز شنبه ۴ شهریورماه آغاز و تا پنچشنبه ۱۶ شهریورماه ادامه دارد.

فراخوان وزارت علوم: جذب ۳ هزار هیات علمی از ۴ شهریور

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، محمد خلج امیرحسینی رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم، گفت: اولین فراخوان جذب اعضای هیأت علمی در سال ۱۴۰۲ از روز شنبه ۴ شهریورماه آغاز و تا پنچشنبه ۱۶ شهریورماه ادامه دارد، که این فراخوان دارای دو ویژگی خاص نسبت به فراخوان های قبلی است.

 

وی افزود: برای اولین بار این فرصت فراهم باشد، تا دانش آموختگان دکترا که فاقد کارت پایان خدمت و در حال طی دوره خدمت نظام وظیفه هستند به شرط نداشتن غیبت، در فراخوان جذب شرکت و وارد رقابت جذب شوند.

خلج گفت: طبق قول مساعد ستاد کل نیروهای مسلح، این مشمولان اگر موفق به طی فرایند جذب دانشگاه‌ها شوند به عنوان عضو هیأت علمی پیمانی محسوب شده و دوران تعهد خدمت وظیفه را در دانشگاه طی می کنند.

رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم اظهار داشت: همچنین برای اولین بار قبل از آغاز فراخوان، مجوز های استخدامی از سازمان های امور اداری و استخدامی و برنامه و بودجه اخذ شده است و برای افرادی که فرآیند جذب را طی کنند و حکم تایید هیات مرکزی جذب را دریافت کنند بلافاصله ردیف استخدامی آنها تعریف می شود.

وی ظرفیت پذیرش در این دوره را حدود ۱۶۰۰ عضو هیأت علمی در دانشگاهای دولتی و حدود ۱۴۰۰ عضو در موسسات غیر دولتی اعلام کرد و گفت: این امکان فراهم شده است که افرادی که جزو سه نفر اولیه فرایند جذب در هر کد رشته محل باشند. اگر به عنوان عضو هیأت علمی انتخاب نشوند و دارای شرایط علمی و عمومی باشند؛ بتوانند به عنوان حق التدریس در دانشگاه‌های دولتی و عضو پیمانی در موسسات آموزش عالی غیر دولتی مشغول فعالیت علمی آموزشی شوند.

رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم تاکید کرد: تنها مسیر جذب عضو هیأت علمی در وزارت علوم صرفا از طریق فراخوان عمومی جذب است و متقاضیان در بازه زمانی ۴ الی ۱۶ شهریورماه نسبت به ثبت نام در فراخوان اقدام کنند.

ارسال نظر

تازه ها