کد خبر 155909

رونمایی از نخستین حراج خرده فروشی برخط سازمان اموال تملیکی

عبدالمجید اجتهادی مدیرعامل سازمان اموال تملیکی گفت: تاکنون ۱۷ حراج خرده‌فروشی توسط این سازمان برگزار شده که با رونمایی از نخستین حراج خرده فروشی برخط، امکان حضور گسترده مردم به زودی فراهم خواهد شد.

رونمایی از نخستین حراج خرده فروشی برخط سازمان اموال تملیکی

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، عبدالمجید اجتهادی مدیرعامل سازمان اموال تملیکی اظهار کرد: سازمان اموال تملیکی از سازمان‌های زیرمجموعه قوه مجریه است که البته بدون همکاری قوه قضائیه نمی‌تواند کاری را پیش ببرد. طبق گفته وزیر اقتصاد، سازمان اموال تملیکی سازمان رکوردها است. همچنین رئیس قوه قضائیه در تیرماه از ایجاد تحول در سازمان اموال تملیکی خبر داد که تمام این دستاوردها در سایه همکاری و تعامل‌های گسترده سازمان با سایر دستگاه‌ها و نهادهای دیگر بود.

تصویب صورت‌های مالی سازمان اموال تملیکی بدون بند مشروط

اجتهادی افزود: برای اولین بار صورت‌های مالی یک دستگاه دولتی در سال 1401 بدون بند مشروط، تصویب شد که نشان از عملکرد شفاف سازمان دارد.

لازم به ذکر است در گزارش سازمان حسابرسی در خصوص صورت های مالی سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی، آمده است که صورت‌های مالی سازمان، کاملا مورد تایید و به نحو منصفانه بوده است. تاکنون غیر از سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی تنها یک نهاد یا سازمان دولتی دیگر وجود داشته باشد که صورت‌های مالی آن بدون بند مشروط مورد تایید سازمان حسابرسی قرار گرفت است.

وی با اشاره به عملکرد سازمان گفت: در بحث شفاف‌سازی از ابتدای سال 1402، حراج‌های حضوری به این جهت که امکان حضور گسترده مردم نبود و امکان تبانی وجود داشت، جمع‌آوری شد و دیگر حراج حضوری وجود ندارد. همچنین در حال حاضر بیش از 97 درصد اموال در اختیار سازمان، از طریق حراج به روش‌های الکترونیکی صورت می‌گیرد.

17 حراج خرده‌فروشی تاکنون برگزار شده است/ سامانه قبلی از دسترس خارج می‌شود

اجتهادی گفت: تاکنون 17 حراج خرده‌فروشی برگزار شده که از این به بعد و با رونمایی از نخسین حراج خرده فروشی بر خط سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی، هم رشد بهای تمام شده کالاها نسبت به قیمت پایه و هم امکان حضور گسترده مردم به زودی در آینده صورت خواهد گرفت. براین اساس با راه‌اندازی سامانه جدید، سامانه قبلی از دسترس خارج خواهد شد.

ارسال نظر

تازه ها