کد خبر 155634

سخنگوی دولت: آئین‌نامه واردات خودروهای حمل‌و نقل عمومی تصویب شد

سخنگوی دولت گفت: امروز یکی از دستورات جلسه؛ تنظیم آئین‌نامه واردات خودروهای کارکرده با عمر کمتر از ۵ سال بود که قرار شد با راهبر وزارت صمت و وزارت راه این خودروهای حمل و نقل عمومی را وارد کنیم.

سخنگوی دولت: آئین‌نامه واردات خودروهای حمل‌و نقل عمومی تصویب شد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، علی بهادری جهرمی سخنگی دولت در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت با اشاره به رونمایی از خودروهای برقی در حیاط هیئت دولت، گفت: وزارت صمت طرحی را با مشارکت شهرداری در دستورکار دارند که به کاهش آلایندگی‌ها در کلان‌شهرها کمک می‌کند؛ مرحله اول این طرحاجرا شده است تا حمل و نقل‌های عمومی به سمت خودرهای برقی برود و برنامه زمان‌بندی میان‌مدت و کوتاه مدت نیز برای آن طراحی شده است.

 

وی افزود: وزیر امور خارجه و برخی معاوناناز جمله معاون اقتصادی در این جلسه دولت حضور داشتند و گزارشی از پیشرفت فعالیت اقتصادی با دیگر کشورها ارائه شد و تصمیمات و هماهنگی‌ها و توافقاتی که در سفرهای رئیس‌جمهور بود، گزارش پیشرفت‌شان ارائه شد و این گزارش قرار است به صورت فصلی در جلسه هیئت دولت ارائه شود؛ همچنین معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهور متولی نظارت بر پیشرفت کارها در این حوزه شدند.

بهادری خاطرنشان کرد: استاندار سیستان و بلوچستان در جلسه امروز گزارشی ارائه داد و قرار شد برخی اختیارات وزرا و رئیس‌جمهور به استاندارها تفویض شود.

سخنگوی دولت با بیان اینکه امروز یکی از دستورات جلسه تنظیم آئین‌نامه واردات خودروهای کارکرده با عمر کمتر از 5 سال بود افزود: با راهبری وزارت صمت و وزارت راه این خودروهای حمل و نقل عمومی را وارد خواهیم کرد و آئین‌نامه خودروهای سواری نیز در دست بررسی است.

ارسال نظر

تازه ها