کد خبر 155392

تعدیل قیمت انواع سکه و طلا ادامه خواهد داشت

فعال بازار طلا با اشاره به کاهش بهای انس جهانی طلا و نرخ ارز گفت: هفته گذشته قیمت طلا در کشور کاهشی شد و معاملات متعادل بود و پیش‌بینی می‌شود این روند در روزهای آینده نیز ادامه داشته باشد.

تعدیل قیمت انواع سکه و طلا ادامه خواهد داشت

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «محمد کشتی آرای» درباره تحولات بازار طلا در هفته گذشته اظهار داشت: هفته گذشته بهای انس جهانی طلا و دیگر فلزات گرانبها سیر نزولی داشت و انس جهانی طلا با کاهش ۲۴ دلاری نسبت به ابتدای هفته در بازار جهانی به یک هزار و ۹۱۹ دلار رسید.

وی افزود: انتظار می رود این هفته در بازار داخلی نیز با توجه به تعدیل و ثبات نرخ ارز و کاهش بهای انس جهانی شاهد کاهش قیمت طلا باشیم.

این فعال بازار طلا بیان داشت: در آخرین معاملات، روز گذشته سکه طرح قدیم ۳۵۰ هزار تومان، سکه طرح جدید ۳۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۴۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۳۵۰ هزار تومان و سکه های یک کرمی ۱۵۰ هزار تومان کاهش قیمت هفتگی داشتند.

وی اضافه کرد: هر مثقال طلای آب شده ۱۰۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۲۳ هزار تومان کاهش قیمت هفتگی داشت.

به گفته کشتی آرای، ایام سوگواری محرم و افت تقاضا موجب شد که حباب سکه نیز خالی شود.

وی گفت: در مجموع هفته گذشته بازار فلز زرد آرام و داد و ستدها متعادل بود، پس از تعطیلات چند روزه‌ای که داشتیم نرخ ارز نیز کاهش یافت و در واقع هفته تعدیل و کاهش قیمت را پشت سر گذاشتیم.

این فعال بازار پیش‌بینی کرد: در هفته پیش رو نیز با توجه به کاهش ۲۴ دلاری انس جهانی، دیگر تا روز دوشنبه تغییر قیمتی در بازارهای خارجی نداشته باشیم‌.

وی افزود: در بازار داخلی نیز با توجه به اراده بانک مرکزی و توضیحات رییس کل این بانک درباره مسایل اقتصادی، پیش بینی می‌شود نرخ ارز نیز کاهشی باشد و در نتیجه این کاهش نرخ ارز و انس جهانی به طور قطع افزایش قیمت نخواهیم داشت.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها