کد خبر 155381

وزیر بهداشت: خدمات درمانی در زابل رایگان شد

بهرام عین اللهی وزیر بهداشت از رایگان شدن خدمات درمانی برای بیماران در زابل در صورت مراجعه از مسیر نظام ارجاع و سلامت خانواده خبر داد.

وزیر بهداشت: خدمات درمانی در زابل رایگان شد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، وزیر بهداشت از رایگان شدن خدمات درمانی برای بیماران در زابل در صورت مراجعه از مسیر نظام ارجاع و سلامت خانواده خبر داد.

بهرام عین اللهی در نشست کاری با اعضای هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی زابل و مسئولان این شهرستان که در ستاد دانشگاه علوم پزشکی زابل برگزار شد، با اشاره به لزوم فراهم سازی زیرساخت‌های سلامت خانواده از جمله پرونده سلامت الکترونیک، اظهار داشت: برنامه ما این است که هر کد ملی، یک پرونده سلامت داشته باشد و در پرونده سلامت، اطلاعات مورد نیاز مراقبان سلامت، تکمیل و بیماران در صورت نیاز به پزشک خانواده و در صورت تشخیص وی به پزشک متخصص و بیمارستان برای بستری ارجاع می‌شوند. 

وی با بیان اینکه وظیفه هر دانشگاه علوم پزشکی، ارائه کیفی‌ترین خدمات با توجه به شرایط اقلیمی مناطق تحت پوشش است، افزود: رییس دانشگاه علوم پزشکی زابل اعلام کرده که با توجه به باد‌های ۱۲۰ روزه، امکانات و مراکز بهداشتی و درمانی برای ارائه خدمات به بیماران، آمادگی کامل دارند و راه اندازی بیمارستان تخصصی تنفسی در زابل، به دلیل نیاز به ارائه این خدمات است. 

وزیر بهداشت ضمن قدردانی از خدمات دانشگاه علوم پزشکی زابل در رسیدگی به بیماران تنفسی، از فعالیت یکی از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های ام آر آی کشور در زابل خبر داد و گفت: در ۲۳ ماه گذشته، ۴ دستگاه سی تی اسکن در مناطق تحت پوشش این دانشگاه، نصب و راه اندازی شده و چندین دستگاه پیشرفته ماموگرافی و رادیوگرافی آماده بهره برداری است.

عین اللهی به افتتاح مرکز درمان ناباروری زابل در سال گذشته اشاره و خاطرنشان کرد: این مرکز در زابل، سه هزار زوج نابارور را درمان می‌کند و خدمات ارزنده‌ای ارائه کرده است./تسنیم

ارسال نظر

تازه ها