کد خبر 155367

کشف سه مزرعه استخراج رمزارز با ۷۲ دستگاه ماینر در اهواز

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز از کشف سه مزرعه استخراج رمز ارز غیرمجاز در این شهرستان خبر داد.

کشف سه مزرعه استخراج رمزارز با ۷۲ دستگاه ماینر در اهواز

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، عبدالحمید عباس شیاری در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: روز گذشته سه مزرعه استخراج رمز ارز غیرمجاز در کلانشهر اهواز با ۷۲ دستگاه ماینر کشف و جمع‌آوری شد.

وی افزود: این مزارع توسط حوزه برق منطقه یک اهواز در منطقه حصیرآباد و باهنر شناسایی و با همکاری کلانتری ۱۱ کشف و ضبط شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز گفت: ناپایداری شبکه، نوسان برق، آسیب‌دیدگی تجهیزات برقی و افزایش نرخ تلفات انرژی مهم‌ترین پیامدهای استفاده از رمزارزهای غیرمجاز است.

شیاری عنوان کرد: شهروندان می‌توانند برای اطلاع‌رسانی در خصوص ماینرهای غیرمجاز از طریق "اپلیکیشن برق من"، "سامانه اینترنتی "www.tavanir.org.ir/samaat و همچنین با شماره‌گیری ۱۲۱ و ۱۵۲۱ نسبت به ثبت گزارش معرفی اماکن غیرمجاز استخراج رمز ارز اقدام کنند.

وی افزود: اختلاف هزینه برق مصرفی برای تولید رمزارز با قیمت جهانی و سود قابل توجه از این روش، باعث بکارگیری گسترده ماینرهای غیرمجاز شده است که با تلاش نیروی انتظامی و دستگاه قضا و همیاری مردم در حال شناسایی و جمع‌آوری این دستگاه‌ها هستیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز خاطرنشان کرد: پول مجازی (بیت‌کوین) پیش از این با استفاده از رایانه‌های خانگی تولید می‌شد اما در سال‌های اخیر دستگاه‌های مخصوص (ماینر) ساخته شده که واردات و استفاده از آن‌ها در ایران غیرمجاز است.

منبع: ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها