کد خبر 155362

وزیرخارجه پاکستان هرگونه تعلیق در پیگیری طرح گازی با ایران را قویا رد کرد

وزیر امور خارجه پاکستان برخی گمانه‌زنی‌ها درباره هرگونه تعلیق در پیگیری پروژه گاز «آی.پی» را قویا رد کرد و گفت: اسلام‌آباد تعهدی کامل برای تکمیل خط لوله انتقال گاز ایران به پاکستان دارد.

وزیرخارجه پاکستان هرگونه تعلیق در پیگیری طرح گازی با ایران را قویا رد کرد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بلاول بوتو زرداری در کنفرانسی مطبوعاتی در اسلام‌آباد در آستانه پایان کار دولت و نزدیک شدن به زمان انحلال پارلمان ملی پاکستان، گفت: آینده انرژی پاکستان و نیاز مردم ما به خط لوله انتقال گاز ایران بستگی دارد.

وی با رد گمانه‌زنی‌ها درباره هرگونه تعلیق در پیگیری توافقات میان دو کشور درخصوص پروژه گاز آی.پی، تاکید کرد: همکاری و تعامل ما با کشور دوست و برادر جمهوری اسلامی ایران ادامه دارد و ما شاهد رشد چشمگیر در روابط دو کشور طی یک سال و نیم هستیم.

زرداری افزود که تکمیل خط لوله انتقال گاز ایران به پاکستان همچنان در دستورکار دولت اسلام‌آباد است و ما تعهد قوی برای عمل به وعده‌های خود داریم و اطمینان داریم این پروژه با همکاری و تعامل ایران و پاکستان به مرحله تکمیل خواهد رسید.

وی با استناد به سفر سال گذشته خود به ایران، بازدید هفته گذشته حسین امیرعبداللهیان از پاکستان و افتتاح پروژه‌های مرزی با حضور سران دو کشور در نقطه مرزی پیشین-مند، اظهار داشت: اسلام‌آباد همواره از سیاست تعمیق روابط با تهران حمایت و مشتاق به گسترش همکاری‌های همه جانبه به ویژه در حوزه انرژی است.

اظهارات زرداری در حمایت از خط لوله آی.پی چند روز پس از سفر رسمی حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران به اسلام‌آباد و بازدید از شهر کراچی عنوان می‌شود.

وزیر امور خارجه در جریان سفر رسمی هفته گذشته خود به پاکستان اعلام کرد: گفت‌وگوهای مهمی با همتای پاکستانی خود درباره طرح خط لوله انتقال گاز ایران به پاکستان انجام داشته و معتقد است که تکمیل این پروژه در راستای منافع دو ملت است.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها