کد خبر 155238

ابلاغ عوارض صادراتی بر اساس قانون بودجه ۱۴۰۲

میزان قطعی عوارض صادراتی بر اساس قانون بودجه ۱۴۰۲ از سوی گمرک ایران ابلاغ شد. دستورالعمل این حکم قانونی در تیرماه امسال در هیئت دولت تصویب شده است.

ابلاغ عوارض صادراتی بر اساس قانون بودجه ۱۴۰۲

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، روزگذشته دفتر صادرات گمرک ایران میزان قطعی عوارض صادراتی فهرست مواد خام و نیمه خام موضوع بند ز تبصره 6 قانون بودجه 1402 (با مهلت اعتبار پایان سال جاری) را ابلاغ کرد.

دستورالعمل این حکم قانونی در تیرماه امسال در هیئت دولت تصویب شده است.

این در حالیست در 5 ماه نخست سال نیم درصد عوارض صادراتی به صورت علی‌الحساب از تمام محصولات سیمانی، پتروشیمی و فلزی دریافت می‌شده و حالا بخشنامه اصلی وصول عوارض قطعی ابلاغ شده است.

گفتنی است: با ابلاغ رسمی بخشنامه گمرگ عوارض قطعی وصول خواهد شد که در فایل پیوست این بخشنامه ارقامی از نیم‌تا 80 درصد برای عوارض محصولات مختلف صادراتی قابل مشاهده است.

بر این اساس با توجه‌ به مفاد جداول پیوست و میزان عوارض قطعی هر محصول برای حدود حداقل 5 هزار اظهارنامه صادراتی مواد خام و نیمه خام ارائه شده از ابتدای سال، از سوی دفتر بازبینی گمرک مطالبه نامه کسر دریافتی به ما به التفاوت عوارض، صادر خواهد شد. این موضوع بی شباهت به ماجرای مطالبه نامه های سال گذشته درخصوص افزایش نرخ محاسباتی ارز (از 4200 به نرخ ای تی اس)در گمرگ و صدور 50 هزار مطالبه نامه به ارزش 20 همت است.

14020516081919750281062710

ارسال نظر

تازه ها