کد خبر 155151

موافقت سازمان فضایی ایران با پیشنهاد انجام ۳۰ پرتاب در طول برنامه هفتم توسعه

سخنگوی سازمان فضایی ایران اعلام کرد که این سازمان با مصوبه کمیسیون تلفیق برنامه هفتم درباره انجام ۳۰ پرتاب در طول برنامه برنامه هفتم موافق است.

موافقت سازمان فضایی ایران با پیشنهاد انجام ۳۰ پرتاب در طول برنامه هفتم توسعه

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، حسین دلیریان مشاور رئیس و سخنگوی سازمان فضایی ایران طی سخنانی در جمع خبرنگاران با اشاره به مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه درباره بخش فضایی، گفت: کمیسیون تلفیق برنامه هفتم در جلسه اخیر خود مصوب کرده که تا پایان این برنامه باید 30 پرتاب تحقیقاتی و عملیاتی در کشور انجام شود؛ با توجه به ظرفیت‌های موجود در حوزه طراحی و ساخت ماهواره، طراحی و ساخت پرتابگر و زیرساخت‌های زمینی، تحقق این مصوبه کمیسسون تلفیق مجلس دست یافتنی است.

وی افزود: سازمان فضایی ایران براساس برنامه 10 ساله فضایی و با توجه به حمایت‌های شخص حجت‌الاسلام رئیسی رئیس جمهور محترم از صنعت فضایی، در حال هدایت بخش فضایی کشور در مسیر احیا و پیشبرد برنامه‌ها قرار دارد و این مسیر به صورت کاملا جدی در حال طی شدن است.

سخنگوی سازمان فضایی ایران تصریح کرد: از سوی دیگر، از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون، 7 پرتاب تحقیقاتی و عملیاتی انجام شده که به نوبه خودش یک رکورد شکنی محسوب می‌شود و ما قصد داریم با پرتاب‌هایی که با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح برای امسال پیش‌بینی کرده‌ایم، این رکودشکنی را ارتقا دهیم.

دلیریان ادامه داد: بر اساس برنامه پرتاب‌های امسال، دولت سیزدهم به فضل الهی در طی حدود 2 سال موفق به انجام بیش از 10 پرتاب خواهد شد و این شروعی خوب برای آنچه که نمایندگان محترم در کمیسیون تلفیق برنامه هفتم برای 5 سال پیش بینی کرده‌اند، محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: با وجود تحرک بسیار خوبی که در دولت سیزدهم در حوزه فضایی ایجاد شده، انشاء الله انجام 30 پرتاب در 5 سال کاملا محقق‌شدنی و دست یافتنی است و این تعداد پرتاب حداقل تعداد پرتاب‌های مناسبی است که برای تحقق برنامه 10 ساله و تثبیت فناوری فضایی لازم است؛ در واقع این مصوبه کمیسیون تلفیق که بیانگر توجه مجلس به حوزه فضایی است، جزو خواسته‌های سازمان فضایی هم هست و طبیعتا ما برای تحقق برنامه‌های فضایی نیاز به حمایت دولت و مجلس محترم داریم.

ارسال نظر

تازه ها