کد خبر 155008

تمامی مسیر منتهی به سفارت آلمان در بغداد توسط نیروهای امنیتی عراق مسدود شد

منابع رسانه‌ای عراق از مسدود شدن جاده منتهی به سفارت آلمان در بغداد توسط نیروهای امنیتی این کشور خبر دادند.

تمامی مسیر منتهی به سفارت آلمان در بغداد توسط نیروهای امنیتی عراق مسدود شد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، برخی رسانه‌های عراق به نقل از منابع آگاه امنیتی از منع تردد در جاده منتهی به سفارت آلمان در بغداد خبر دادند.

بر اساس این گزارش، نیروهای پلیس امنیت و سرویس ضد تروریسم عراق ساعاتی قبل جاده منتهی به سفارت آلمان در منطقه « المنصور» بغداد را به منظور پیشگیری از ورود احتمالی عراقی های معترض به این منطقه که ممکن است در اعتراض به آتش زدن قرآن کریم توسط یک آلمانی انجام شود، بستند.

رسانه های عراق افزودند: همچنین نیروهای حافظ قانون ( پلیس ضد شورش) که احتمال می دهند اعتراضاتی نسبت به آتش زدن قرآن توسط یک شهروند آلمانی برابر ساختمان سفارت این کشور در بغداد انجام شود، در محل سفارتخانه مستقر شدند.

پیشتر نیز سفارت سوئد در بغداد پس از توهین به قرآن کریم در استکهلم از سوی معترضان خشمگین به این اقدام ننگین به آتش کشیده شد و پس از آن نیز اعتراضاتی مقابل سفارت دانمارک در بغداد به دلیل توهین به قرآن در این کشور شکل گرفته بود.

امروز نیز رسانه ها از توهین به قرآن کریم در آلمان توسط یک شهروند آلمانی خبر دادند.

در سال های اخیر برخی از کشورهای اروپایی و به خصوص حوزه اسکاندیناوی صحنه تعدی و هتک حرمت مقدسات مسلمانان بوده است.

در همین حال نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی درباره اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم عصر امروز دوشنبه با حضور وزیران خارجه کشورهای عضو برگزار شد.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه الجزیره، دبیرکل سازمان همکاری اسلامی در این نشست گفت: ما از عربستان و ایران برای برگزاری این نشست برای محکوم کردن اهانت به قرآن کریم در سوئد و دانمارک تشکر می کنیم و این نشست برای موضعگیری مشترک برای مقابله با این تعرض ها است.

حسین ابراهیم طه افزود: حوادث آتش زدن قرآن کریم بیانگر عدم احترام به قرآن کریم است.

وی گفت: تاسف بار است که دولت های دانمارک و سوئد به دادن مجوز برای آتش زدن قرآن کریم ادامه داده اند.

دبیرکل سازمان همکاری اسلامی همچنین گفت: مسئولان دانمارک باید از اهانت به قرآن کریم و آتش زدن این کتاب مقدس جلوگیری کنند.

وی با اشاره به تکرار اهانت به قرآن کریم و صدور مجوز دولت های سوئد و دانمارک برای آن گفت: از کشورهای عضو می خواهیم که اقدامات حاکمیتی مناسب خود را در روابط خود با سوئد و دانمارک اتخاذ کنند.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها