کد خبر 154863

مشمولان غایب درصورت قبولی در دانشگاه حق ادامه تحصیل ندارند

سرهنگ مسعود همتی معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه گفت: مشمولان غایب درصورت قبولی در دانشگاه حق ادامه تحصیل را نخواهند داشت.

مشمولان غایب درصورت قبولی در دانشگاه حق ادامه تحصیل ندارند

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه گفت: مشمولان غایب درصورت قبولی در دانشگاه حق ادامه تحصیل را نخواهند داشت.

سرهنگ مسعود همتی معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: غیبت سربازی مانع پذیرش قبول شدگان آزمون سراسری در دانشگاه و موسسات آموزشی بوده و مشمولان غایب حتی در صورت قبولی مجاز به ثبت‌نام نبوده و مورد پذیرش قرار نمی‌گیرند.

وی افزود: مشمولان مقاطع تحصیلی دانشگاهی و دوره متوسطه که در سال مشمولیت و در خرداد، تیر و شهریورماه سال ۱۴۰۱ فارغ‌التحصیل شده اند تا پایان شهریور ماه سال ۱۴۰۲، مهلت معرفی دارند و این تسهیلات فقط شامل مشمولانی می‌شود که در سال مشمولیت (سال تولد +۱۸) فارغ التحصیل شده‌اند.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه افزود: مشمولانی که قبل از سن مشمولیت و در سن ۱۷ سالگی یا قبل از آن در مقطع دیپلم یا پیش دانشگاهی فارغ‌التحصیل می‌شوند براساس قوانین  پس از تاریخ تولد خویش به مدت یک‌سال  مهلت معرفی دارند.

وی تاکید کرد: مشمولان لازم است قبل از اتمام مهلت معرفی از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) برای ثبت درخواست خود اقدام کنند.

همتی یادآور شد: امکان تحصیل همزمان با خدمت سربازی وجود ندارد و سربازان وظیفه غیر غایب در صورت قبولی و احراز شرایط لازم برای ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلی کارشناسی و بالاتر از خدمت ترخیص و در دانشگاه ثبت‌نام کنند.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه در پایان، گفت: مشمولان و خانواده‌های آنان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir و کانال سازمان در پیام رسان سروش به نشانی khabaresarbazi@ از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوند.

ارسال نظر

تازه ها