کد خبر 154827

احراز هویت بیش از ۹۸ هزار سهامدار در سامانه سجام

آخرین آمار ارائه شده از سوی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه نشان از آن دارد که در تیر ماه سال جاری ۹۸ هزار احراز هویت در سامانه سجام انجام شده است.

احراز هویت بیش از ۹۸ هزار سهامدار در سامانه سجام

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  آخرین آمار ارائه شده از سوی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه حاکی از آن است که در نخستین ماه از فصل تابستان تعداد ۹۰ هزار و ۷۹۵ سهامدار در سجام ثبت‌نام کردند.

تعداد احراز هویت افراد در این برهه زمانی ۹۸ هزار نفر بوده است؛ البته در بهار ۱۴۰۲ تعداد یک میلیون و ۵۵ هزار و ۱۸۵ سهامدار در سامانه سجام ثبت‌نام و یک میلیون و ۳۶۹ هزار و ۵۴۲ نفر احراز هویت شده‌اند.

استان‌های پیشتاز در ثبت‌نام در تیر ۱۴۰۲

براساس این گزارش، تعداد نفرات ثبت نام شده در سامانه سجام در تیر ماه ۱۴۰۲ به تفکیک هر استان حاکی از آن است که تهران با ۲۰هزار و ۸۸۹ نفر، خراسان رضوی با ۶ هزار و ۹۲۲ نفر، خوزستان با ۶ هزار و ۶ نفر، اصفهان با پنج هزار و ۴۷۳ نفر، فارس با ۳ هزار و ۹۴۳ نفر، آذربایجان شرقی با ۳ هزار و ۸۹۹ نفر، البرز با سه هزار و ۸۹۰ نفر، مازندران با سه هزار و ۶۲۶ نفر، کرمان با ۲ هزار و ۹۸۸ نفر و گیلان با ۲ هزار و ۶۲۰ نفر در صدر بیشترین ثبت‌نام شده‌ها در کل ایران قرار دارند.

پنج استان با کم‌ترین ثبت‌نام در تیر ۱۴۰۲

در مقابل در مدت زمان ذکر شده، استان بوشهر با یک هزار و ۳۴ نفر، اردبیل با یک هزار و ۲۶ نفر، چهارمحال و بختیاری با یک هزار و پنج نفر، یزد با ۹۷۸ نفر، کردستان با ۹۷۶ نفر، خراسان شمالی با ۹۴۴ نفر، خراسان جنوبی با ۸۶۲ نفر، کهگیلویه و بویر احمد با ۸۲۴ نفر، سمنان با ۷۲۳ نفر و ایلام با ۶۴۹ مورد در انتهای لیست کمترین ثبت نام شده‌ها در سامانه سجام در بین سایر استان‌ها قرار دارند.

 

ارسال نظر

تازه ها