کد خبر 154802

اخراج ۴۵ کارمند سفارت روسیه از مولداوی

ایگور زاخاروف مشاور ارتباطات اداره اروپا - مولداوی وزارت امور خارجه روسیه عصر چهارشنبه گفت: ۴۵ کارمند سفارت روسیه شامل دیپلمات‌ها و کارکنان فنی این سفارت از مولداوی اخراج خواهند شد.

اخراج ۴۵ کارمند سفارت روسیه از مولداوی

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از خبرگزاری تاس، سرویس مطبوعاتی وزارت خارجه روسیه گزارش داد که مولداوی تصمیم گرفته است تا تعداد کارکنان سفارت روسیه در کیشینف را به سطح تعداد کارکنان سفارت مولداوی در مسکو که شامل ۱۰ دیپلمات و ۱۵ کارمند مسئول وظایف اداری، فنی و غیره است، کاهش دهد.

نیکو پوپسکو معاون نخست‌وزیر و وزیر خارجه مولداوی در جلسه روز چهارشنبه کابینه این کشور به یک گزارش تحقیقی خبری منتشر شده در روز دوشنبه اشاره کرد که توجهات را به تعداد زیادی آنتن که در پشت بام سفارت روسیه واقع در مرکز پایتخت مولداوی نصب شده است، جلب کرد.

بر اساس این گزارش، گزارشگران «ژورنال تی وی» مولداوی ادعا کرده بودند که امکان دارد سفارت روسیه با استفاده از تجهیزات جاسوسی نصب شده روی پشت‌بام ساختمان این سفارت در مرکز کیشینف، اقدام به جمع‌آوری اطلاعات محرمانه کرده باشد.

اولگ واسنتسف سفیر روسیه در مولداوی روز چهارشنبه در همین رابطه به وزارت خارجه این کشور احضار شد.

وی در گفت‌ وگو با خبرنگاران، رسوایی جاسوسی را تنها یک بهانه برای عملی کردن تصمیمی که مدت‌ها پیش از سوی دولت مولداوی مبنی بر کاهش تعداد کارمندان سفارت روسیه در این کشور تا سطح تعداد کارمندان سفارت مولداوی در مسکو گرفته شده بود، خواند و تاکید کرد: اقدامات کیشینف به طور جدی شانس گفت‌ وگو بین دو کشور را تضعیف می‌کند.

به نوشته خبرگزاری تاس، اکتبر سال گذشته مولداوی یک کارمند سفارت روسیه را پس از سقوط یک موشک ناشناس در نزدیکی مرز مولداوی و اوکراین اخراج کرد و وزارت خارجه روسیه نیز ضمن بی‌اساس خواندن این اقدام، با اخراج یک دیپلمات مولداوی مقابله به مثل کرد.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها