کد خبر 154798

دیدار سفیر ایران با مدیران ارشد سندیکای صنایع ایتالیا

سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا که به‌منظور پیگیری همکاری‌های استانی به پالرمو، مرکز استان سیسیل سفر کرده است، عصر امروز (چهارشنبه) با مدیران ارشد سندیکای صنایع سیسیل دیدار کرد.

دیدار سفیر ایران با مدیران ارشد سندیکای صنایع ایتالیا

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، در این دیدار طرف ایتالیایی ظرفیت‌های صنعتی، تجاری و بازرگانی استان را تشریح و خواستار فراهم کردن زمینه های همکاری با همتایان ایرانی خود شدند. آن‌ها علاوه بر این اعلام کردند که این استان آمادگی دارد مواد اولیه برخی محصولات را از ایران وارد کند.

محمدرضا صبوری سفیر ایران نیز طی این ملاقات ضمن برشمردن مزیت‌های نسبی ایران در منابع معدنی و محصولات و تولیدات ایران، آمادگی کامل سفارت را برای ایجاد ارتباط تجار دو کشور اعلام کرد و خواستار ارائه تسهیلات برای حضور فعالان اقتصادی ایرانی در نمایشگاه‌های این استان شد.

در این ارتباط مقرر شد چگونگی برگزاری مجمع اقتصادی با حضور شرکت‌های ایرانی و همچنین شرکت‌های فعال در این استان، به‌همراه برگزاری نمایشگاه تجاری برای آشنایی و معرفی ظرفیت‌های اقتصادی دو طرف مورد بررسی قرار بگیرد.

سفیر ایران که به استان سیسیل سفر کرده است، پیشتر با گای تانو گالوانیو (Gaetano Galvagno) رییس مجمع استانی و روبرتو لاگالا (Roberto Lagalla) شهردار پالرمو دیدار و درباره توسعه روابط و همکاری‌های دوجانبه بین ایران و ایتالیا، رایزنی کرده است.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها