کد خبر 154325

برق ۵۱ اداره پرمصرف تهران قطع شد

مدیرعامل توزیع برق پایتخت با اعلام قطع برق ۵۱ مشترک اداری پرمصرف پایتخت، از مشترکان اداری و تجاری شهر تهران درخواست کرد تا برای همراهی در تأمین برق موردنیاز هموطنان، حداکثر صرفه‌جویی را در مصرف داشته باشند.

برق ۵۱ اداره پرمصرف تهران قطع شد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، کامبیز ناظریان ادامه داد: گرچه پیش‌بینی نیاز مصرف برق شهر تهران طی روز یکشنبه؛ ۲۵ تیرماه با دمای هوای بیش از ۴۰ درجه سانتیگراد بالغ بر ۵ هزار و ۵۰۰ مگاوات بوده است؛ اما با اقدام‌های انجام شده توسط همکاران و همچنین همراهی قابل‌تقدیر مشترکان و شهروندان تهرانی، پایداری شبکه به‌صورت کامل حفظ شده است.

وی افزود: تداوم این پایداری همان‌طور که پیش‌ازاین نیز عنوان شده نیازمند همراهی همه‌جانبه مشترکان است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، با بیان این که هر یک درجه افزایش دمای هوای شهر تهران تشدید فعالیت سامانه‌های سرمایشی را به دنبال دارد خاطرنشان ساخت: این موضع حدود ۲۰۰ مگاوات به بار شبکه توزیع برق شهر تهران می‌افزاید.

ناظریان کنترل دما و عملکرد سامانه‌های سرمایشی را در مدیریت بار مصرف بسیار مؤثر دانست و ادامه داد: مشترکان اداری و تجاری از جمله بزرگ‌ترین مصرف‌کنندگان انرژی در این کلان‌شهر هستند که از همراهی غالب مسئولان دستگاه‌های اجرایی قدردانی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: مشترکان تجاری بزرگ شهر تهران در صورت مدیریت مصرف برق می‌توانند بالغ بر ۳۰ مگاوات از بار شبکه برق تهران را در ساعت اوج مصرف کاهش دهند و در صورت خودداری از همکاری مورد انتظار به‌منظور کسب اطمینان از آرامش و آسایش همه شهروندان، با اعمال محدودیت‌های ویژه مواجه خواهند شد.

مدیرعامل توزیع برق پایتخت افزود: همه مشترکان شهر تهران در صورت استفاده از مولدهای برق در ساعت اوج مصرف به‌ازای هر کیلووات‌ساعت برق تولیدی یک هزار و ۵۰۰ تومان پاداش خواهند گرفت.

وی گفت: بیش از یک میلیون مشترک خانگی شهر تهران از ابتدای خردادماه تا امروز نیز مشمول دریافت پاداش ریالی صرفه‌جویی شده‌اند که از همکاری آنان با خادمان خود در صنعت برق کشور قدردانی می‌کنیم./ایلنا

ارسال نظر

تازه ها